Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Культура у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Симфонія про Голодомор
Олександр Мотиль (Alexander J. Motyl), World Affairs, США
 
Штефан Марія КарлШтефан Марія Карл (Stephan Maria Karl) – молодий австрійський композитор, що пише симфонію про Голодомор, масовий голод 1932-33 років, який спричинив смерть близько 3-4 мільйонів українців. Він живе в Зальцбурзі. Інтерв'ю відбувалось на німецькій мові.

World Affairs: Чому молодий австрійський композитор вирішив написати симфонію про масовий голод в Україні?

Штефан Марія Карл: Творець може надихнути публіку і змусити її переглянути свої переконання – або за допомогою чистої естетичної сили своєї роботи, або в результаті розумового процесу, який його робота запускає. Якщо мистецтво впливає на окрему людину, воно також впливає і на суспільство. Етично мотивований художник, що знає це, зобов'язаний творити з повним розумінням того впливу, яке його мистецтво може мати на людей.

Оскільки Голодомор – один з найжахливіших і злочинів 20 століття, що найменше визнається на міжнародному рівні, він повинен знайти своє відображення в мистецтві: необхідно як відобразити справедливість і правду, так і допомогти Україні об'єктивно оцінити своє минуле. Необхідність осмислити своє минуле – неодмінна умова для соціального, економічного і політичного розвитку України, тому що минуле, сьогодення і майбутнє нерозривно зв'язані між собою.

Я вирішив написати симфонію про Голодомор, тому що вірю, що можу зробити важливий, хай і скромний, внесок в примирення України з своєю власною історією. Бесіди з безліччю українців в Англії, Франції, Канаді і Україні лише зміцнили моє прагнення. Крім того, я завжди відчував потяг до слов'янського духу, яким пройняте слов'янське мистецтво.

- Але яким чином симфонія – і музика в цілому – може передати реалії Голодомору?

- Передати дійсний жах Голодомору за допомогою музики неможливо. Жодна мелодія, жоден звук, жодне слово і жодне зображення не здатні достатньою мірою відобразити біль, який відчули мільйони людей. Проте музика може сприяти процесу переживання, про що додатково можна прочитати тут і, даючи певні імпульси і викликаючи певні емоційні асоціації, сприяти зціленню.

- Розкажіть детальніше про саму симфонію. Вона тональна або атональна? Чи будуть в ній задіяні слова і зображення? Чи передбачено спів?

- Тема моєї кандидатської дисертації, яку я пишу в Університеті Моцартеум в Зальцбурзі і Гілдхоллській школі музики, - «Синтез тональної і атональної звукових структур». У симфонії я сподіваюся об'єднати обидва елементи в одне дуже значуще ціле. Спів і українські народні мелодії – ще одна важлива частина роботи.

- Ви пишете симфонію для української публіки чи для західної?

- Звертаючись до українських народних мелодій, я сподіваюся викликати певні асоціації у українського слухача. Проте артистичною помилкою було б ставити стиль моєї симфонії в залежність від очікувань і смаків публіки - або художньої моди. Кінець кінцем, смаки і мода постійно змінюються, а готовий твір може існувати вічно. Як недавно тут в Зальцбурзі в бесіді зі мною сказала композитор Софія Губайдуліна, «мене не хвилює, сучасна я чи ні, лише внутрішня правдивість моєї музики має значення».

- Як той факт, що ви працюєте над цією симфонією, сприймається в Австрії і Україні?

- Холокост – актуальна тема в Австрії і Німеччині, тому що він мав місце саме тут і наші предки несуть за нього відповідальність. Злочини радянського режиму також викликають великий інтерес для освіченої еліти Австрії. З іншого боку, про Голодомор практично нічого не знають. Це пов'язано швидше не з відсутністю інтересу з боку австрійців, а з відсутністю міжнародного визнання.

Більшість українців одночасно здивована і підтримують мою ініціативу, особливо коли дізнаються, що у мене немає українського коріння. Нерідко, проте, я також стикаюся з пасивністю, відсутністю інтересу, підозрою і неприйняттям з боку українців. Також засмучують обіцянки допомогти, які не виконуються. В результаті таких речей завершення проекту було відстрочено, моя віра в Україну похитнулась, а мотивацію треба постійно підкріплювати. Відсутність інтересу з боку росіян, які мають справу з безліччю злочинів комуністичного режиму в своїй країні, ніколи мене не деморалізувало.

- Як ви думаєте, як ваша симфонія вплине на українську публіку, і не лише на неї?

- Якщо моя робота спонукає українців, росіян і міжнародне співтовариство сильніше зацікавитися Голодомором – мирним, об'єднуючим і ліберальним, а не гіпернаціоналістським чином, я вважатиму це своїм великим успіхом.

- Як ви вважаєте, українці і міжнародне співтовариство належним чином шанують пам'ять жертв Голодомору?

- З погляду історично свідомої людини, віруючої в справедливість, незнання світової спільноти про Голодомор – також безславно, як те, що мир звикся з багатьма іншими геноцидами: Конго, 1886–1908; Вірменія, 1915; Радянський Союз, 1917–1989; Алжир, 1954–1962; Китай, 1958–1969; Камбоджа, 1975–1979; Ефіопія, 1975–1978; Руанда, 1994; Дарфур, 2008. І це не рахуючи багатьох дотепер невизнаних фактів геноциду з боку колоніальних держав.

Світовому осмисленню Голодомору може посприяти, якщо Україна чинитиме постійний тиск з цього питання (як це робить Польща відносно Катинського розстрілу) і сприяти адекватному осмисленню питання всередині країни. Таким чином, Україна послужить прикладом Росії і міжнародному співтовариству.

Читайте також: Євросоюз і Росія в боротьбі за Україну

Проте мій досвід показує, що досить багато українців уникають цієї теми – чи то від образи на історію і політику, чи то від страху перед правдою і болем, який вона приносить, чи то з банальніших міркувань. В результаті Голодомор викликає безплідні суперечки як між росіянами і українцями, так і серед самих українців. Чи варто говорити, що суперечки ці відволікають увагу від самого факту - загинули мільйони безневинних людей.

- Чому ви думаєте, що осмислення Голодомору має велике значення для розвитку України?

- Мене цікавить як історія, так і її видимі і невидимі наслідки для сьогоднішньої України. Голодомор і весь період репресій з боку російських і українських комуністів підірвали український дух. Внаслідок багатьох років засудження, заперечення і вимушеного мовчання ця рана так і не зцілилася.

Проте осмислення комуністичного правління на Україні не повинне просто фокусуватися на історії, мільйонах жертв або засудженні винних. Найважливіший крок для України – діагностувати психологічні, соціальні, економічні і політичні наслідки комунізму і Голодомору. Якщо, як пише Дж. Уїлмс (J. Willms), нація складається з «багатої пам'яті, з одного боку, і бажання ділитися отриманою спадщиною – з іншого», і якщо для народів «загальний досвід болю – більш вирішальний, ніж радісні спогади», Україна не зможе стати повноцінною нацією, поки не усвідомить хворобливий досвід Голодомору.

Наскільки глибокі рани українського народу, якщо протягом десятиліть українці були вимушені підкорятися волі держави і інтегрувати страх і підозри в своє повсякденне життя? Чи досяг цей народ точки, на якій він більше не міг відрізняти правду від обману, справедливість від несправедливості, друга від ворога? Чи не впав цей народ в перманентну летаргію і легкодухість і чи не став славити своїх мучителів? Чи не передається така поведінка від покоління до покоління?

Тут є разючі паралелі із Стокгольмським синдромом, при якому жертви, керовані інстинктом самозбереження, розвивають позитивні відносини з своїми мучителями. Таке відбувається і з народами в деспотичних державах. На жаль, народ, що страждає від такого синдрому, навряд чи здатний легко або швидко змінити авторитарні структури.

- Як ви плануєте просувати симфонію?

- Я б хотів, щоб вона стала частиною масштабного проекту по Голодомору за участю багатьох інших представників мистецтва, медіа-подій і культурних заходів. На жаль, я ще не зустрів того, хто захотів би здійснити такий амбітний план.

До речі, можу припустити, що могло б стимулювати міжнародне усвідомлення Голодомору: голодування протягом декількох днів перед такими міжнародними інститутами як ООН, ЮНЕСКО, Європейський суд з прав людини (просто уявіть собі найбільше голодування всіх часів, що об'єднує тисячі українців під час фестивалю української народної музики!); флешмоби, міжнародні конкурси за сценаріями для фільмів, музиці, образотворчому мистецтву і п'єсам про Голодомор; просування теми Голодомору як теми для дисертацій в європейських університетах, створення Мирного оркестру з музикантів з колишніх радянських республік.

- Хочете щось сказати українцям?

- Пройшло 22 роки з тих пір, як Україна здобула незалежність. Настала пора для мирного висловлення проти відсталих соціальних, економічних і політичних структур. Всім серцем бажаю, щоб українці нарешті знайшли впевненість в своїй здатності діяти незалежно. Як писав Едмунд Берк (Edmund Burke), «для перемоги зла необхідна тільки одна умова — щоб хороші люди сиділи, склавши руки».

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Метросексуальность и мужская косметика
Диана КОРНЕЛЮК, ПОСТУП плюс
 
В телевизионном проекте канала M1 "Chat с личностью" лидер "ОЭ" Славко Вакарчук однажды на вопрос юзера, пользуетесь ли мужской косметикой и какой ваш любимый мужской аромат, достаточно коротко и неожиданно ответил: "А мужская косметика - это что? Ну, помадой и тенями я не пользуюсь... А что такая есть?" Так и хотелось сказать: "Обычно, Славку!"
Детальніше>>
» 
Уборка – удел робота-пылесоса
Алла ШИМИНА, ПОСТУП
 
Уборка в доме – занятие не из самых интересных, не правда ли? За нее мы беремся с большим нежеланием, откладываем на потом, и даже ненавидим то время, когда ей необходимо заниматься.
Детальніше>>
» 
Оценка земельных участков разного назначения
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
Когда говорят об оценке земли, имеют в виду, преимущественно, определение либо рыночной стоимости участка или же рыночной стоимости права аренды земли.
Детальніше>>
» 
Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус
 
Каждая женщина может похвастаться несколькими платьями в своем гардеробе. Сегодня пополнить арсенал платьев очередной новинкой нетрудно, ведь современный рынок предлагает большой ассортимент изделий на любой вкус.
Детальніше>>
» 
Женское белье на все случаи жизни
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Современной женщине предоставляется возможность пользоваться немалым количеством нижнего белья – в каждом отдельном случае. Основными элементами на каждый день являются, кроме традиционных, таких, как бюстгальтер, также подвязки и подтяжки, комбинации и майки, боди, халаты и пеньюары, корсеты, пижамы и ночные рубашки.
Детальніше>>
» 
Современная бижутерия прекрасна и доступна
Олександр ФЕДЧЕНКО, ПОСТУП плюс
 
Современную стильную женщину трудно представить себе без украшений из бижутерии. Благо недороговизна изделий позволяет иметь столько предметов, сколько необходимо для поддержания индивидуального образа.
Детальніше>>
» 
Мультяшні персонажі в іграх онлайн
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Світ комп'ютерних ігор давно перестав бути просто примітивним засобом для розваг. Сьогодні – це повноцінний віртуальний простір, де в якому залюбки перебувають і малеча і дорослі.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен