Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

перша сторінка  » 

___________________________________________________________________________

Як демократизувати економіку США
Гар Альперовіц (Gar Alperovitz), The Nation, США
 
Економіка СШАДовгостроковий план стосовно оновлення американської мрії починається на місцях, а потім розростається в масштабах.

Всі знають, що Сполучені Штати Америки стикаються з колосальними проблемами: безробіття, бідність, глобальне потепління — і це не говорячи вже про цілі міста, які буквально кинуті напризволяще. Ми знаємо, що системою економіки керують впливові і сильні корпоративні інститути. Проходять вибори, відбуваються важливі дебати з питань фінансів і бюджету, але на ці проблеми вони майже жодним чином не впливають (а якщо і впливають, то лише негативно, збільшуючи тягар навантаження).

Читайте також: Угроза дефолта в США отодвинулась на несколько месяцев

Справа не лише в тому, що наша ситуація викликає тривогу. Справа в тому, що найбільш невідкладні проблеми країни набувають системного характеру. Вони не унікальні для нинішнього економічного спаду і не є результатом міжпартійних суперечок. Вони не зникнуть зі сходом сонця і з приходом нового дня, коли ми виберемо нових, спрямованих в майбутнє керівників і змусимо їх піти в іншому напрямку.

В наявності не лише тривала стагнація економіки. Для середньостатистичної сім'ї ситуація теж погіршується дуже тривалий час. Реальна заробітна платня у 80 відсотків працівників не підвищувалася майже три десятки років. В той же час, доходи у горезвісного одного відсотка збільшилися з 10 до більш ніж 20 відсотків від загального об'єму доходів в країні. Згідно даних проведеного недавно аналізу, всього 400 особам в США належить більше, ніж 180 мільйонам американців, що знаходяться внизу за показниками доходів.

На жаль, те, що ми називаємо традиційною політикою, вже не може переламати негативні тенденції. Скажу для зрозумілості: я вважаю, що різні проекти, організація заходів, демонстрації і тому подібне мають велике значення. Але в глибині душі більшість людей відчувають (і відчувають правильно, як мені здається), що якщо ми не зуміємо створити могутнішу довготривалу стратегію, всі ці зусилля особливих змін не спричинять.

У 2007 році люди розхвилювалися з приводу федерального закону про підвищення мінімального розміру оплати праці з 5 доларів 15 центів до 7 доларів 25 центів за годину. Очевидно, це була хороший і правильний крок, проте довгострокові негативні тенденції все одно збереглися. У 1968 році мінімальний розмір заробітної платні з поправкою на інфляцію був на два з гаком долари вищий. Звичайно, якщо великі перемоги не дають нам того рівня, який був у нас понад сорок років тому, нам треба звернути на це особливу увагу. Я підтримую такі зусилля, проте малоймовірно, що стратегія, спрямована на відродження політики, що привела до Нового курсу Рузвельта і до програм Великого суспільства, змінить провідні тенденції, навіть якщо вона буде підкріплена активними діями — особливо з врахуванням занепаду профспілкового руху, що становить основу традиційної прогресивної політики.

Проте в цій похмурій загалом картині є один малопомітний проблиск. Економічні і соціальні біди, що посилюються, створюють умови, в яких починають виникати різні нові демократичні форми власності, багатства та інститутів. У зв'язку з цим завдання полягає в розробці стратегії, яка не просто покінчить із спадом, але і дасть поштовх чомусь абсолютно іншому: стійким змінам в тому, кому належить система — з самого низу і далі вгору.

***

Уявіть собі еволюційні зміни, що відбуваються в найрозвиненішому штаті промислового поясу — Огайо. У один злощасний день у вересні 1977 року 5000 металургів втратили роботу, заробіток і майбутнє, коли закрилася компанія Youngstown Sheet and Tube. Такі масштабні звільнення в США до того моменту були рідкістю. Ця історія потрапила на перші сторінки газет і на телевізійні екрани по всій країні. Робочі назвали цей день «чорним понеділком», і я дуже добре пам'ятаю репортажі про те, як зневірені чоловіки закінчували життя самогубством, вирішивши, що не зможуть більше забезпечити свої сім'ї.

Але у молодого металурга на ім’я Джеральд Дікі (Gerald Dickey) виникла ідея іншого роду. Чому працівники самі не можуть управляти своїм заводом? Дікі і група його друзів-активістів об'єдналися з християнською коаліцією Янгстауна і зажадали відновити роботу підприємства з переходом його у власність робочих і місцевої общини. Після низки великих організаційних заходів вони досягли підтримки з боку Вашингтона, зокрема, з боку адміністрації Картера, яка погодилася надати гарантію кредиту на 100 мільйонів доларів.

Коли адміністрація відмовилася від своїх обіцянок після проміжних виборів в 1978 році, цей план було зруйновано. Але історія на цьому не закінчилася. А те, що відбулося потім, має ще більше значення.

Надихаючий приклад робітників та релігійних лідерів, а також величезна просвітницька і політична робота, проведена ними з метою інформування населення, мали великий вплив. Вони знали, що їм протистоїть одна з наймогутніших корпорацій (і профспілок) в країні. Вони чудово розуміли, що можуть програти свою битву. Але ці люди також розуміли, що знайшли важливу і багатообіцяючу ідею. Тому вони займалися просвітницькою роботою серед громадськості, інформували пресу і політиків штату і всієї країни про те, що вони намагаються зробити і чому.

Ця ідея пустила коріння в Огайо, і з часом практика і стратегія бізнесу, що знаходиться у власності працівників, стала витонченішою, довконалішою і винахідливою. Сьогодні в цьому штаті півмільйона працівників-власників, і система підтримки створення таких підприємств і компаній є однією з передових в країні. Проста думка про те, що працівники можуть і повинні володіти своїми підприємствами, сьогодні укорінилася і стала звичною в багатьох куточках Огайо, причому не лише для працівників, але і для бізнесменів, багато з яких (завдяки певним податковим пільгам) після виходу на пенсію передають свої компанії і підприємства співробітникам.

Мета сьогодні полягає не тільки в тому, щоб працівник став господарем. Така форма власності прив'язана до стратегії створення місцевих співтовариств. У Клівленді група працівників компаній, що знаходяться у власності, налагодила між собою зв'язок через некомерційне об'єднання по створенню і розвитку місцевих громадских структур і через фонд, що займається наданням допомоги таким компаніям. План передбачає придбання товарів і послуг цих компаній місцевими лікарнями і вузами (такими як клініка Клівленда, університет Кейс Вестерн Резерв і університетські лікарні). Все в цій мережі початково є екологічним і енергозберігаючим. Так, один з кооперативів — це промислова пральня, що споживає на дві третини менше енергії і води, ніж звичайні підприємства такого роду.

Аналогічні мережі підприємств розвиваються і в багатьох інших містах, і їм надають свою підтримку великі профспілки. Працюючи з корпорацією Mondragon в баскській області Іспанії (це зразкова модель інтеграції, об'єднуюча численні кооперативи і більше 80000 чоловік), профспілка «Об'єднані робітники сталеливарної промисловості», яка колись виступала проти дій робітників Янгстауна, ініціювала створення кампанії з надання допомоги «профспілковим кооперативам», що знаходяться у власності іспанських працівників. Міжнародна профспілка працівників сфери послуг, «Об'єднані робітники сталеливарної промисловості» і Mondragon допомагають пральні в Пітсбурзі, що знаходиться у власності її працівників. Міжнародна профспілка працівників сфери послуг також вступила в новаторське партнерство з найбільшим робочим кооперативом США — Об'єднаним кооперативом Нью-Йорка з надання допомоги і догляду вдома (New York City’s Cooperative Home Care Associates), який надає свої послуги людям похилого віку, інвалідам і хронічно хворим.

Більше трьох десятиліть Огайо переживало ті економічні незгоди і страждання, які решта штатів країни починає відчувати тільки тепер. Оскільки рішення загальнонаціонального масштабу рідко дають відповіді на всі питання, багато міст самі вивчають і випробовують ті шляхи, які привели від Янгстауна до Клівленда.

Кількість установ, що безпосередньо займаються демократизацією виробничої діяльності, продовжує збільшуватися, і нововведення запроваджуються всюди. Членами кооперативів є більше 130 мільйонів американців, або 40 відсотків населення. Більше 10 мільйонів працюють в компаніях з іншою формою власності працівників. Головне місце серед найстаріших кооперативів займають кредитні союзи. По суті справи, це демократизовані банки, що працюють за принципом «одна людина, один голос». До них мають відношення більше 95 мільйонів американців, а загальна сума активів таких організацій складає приблизно 1 трильйон доларів. Активісти почали обирати членів правлінь кредитних союзів і давно вже беруть участь в кампанії під гаслом «Переводь свої гроші», завдяки якій в 2011 і 2012 році з Уолл-стріт в кредитні і невеликі банки пішли сотні мільйонів доларів.

***

Є також тисячі «соціальних підприємств», які за допомогою демократизованих форм власності заробляють гроші і виконують ширше суспільне призначення. Один з найбільш вражаючих прикладів це організація Pioneer Human Services, що знаходиться в Сієтлі. Вона допомагає в працевлаштуванні, дає рекомендації, проводить навчання і забезпечує житлом людей з кримінальним минулим, а також тих, хто раніше пив або вживав наркотики. У Pioneer Human Services зараз працює більше 1000 чоловік, а сума доходів організації від створених нею компаній з фінансування соціальних програм складає 76 мільйонів доларів. Серед іншого, у Pioneer Human Services є підприємство з виготовлення листового металу високої точності, а також завод, який виробляє мільйони деталей для аерокосмічної галузі, зокрема, для компанії Boeing. На кухні цієї організації в день готують більше 1500 обідів для її підприємств і для лікувально-реабілітаційних центрів за місцем проживання.

На іншому кінці американського континенту в місті Йонкерсі, штат Нью-Йорк, знаходиться пекарня «Грейстоун». Вона була створена в 1982 році буддистським вчителем з скромною метою дати роботу своїм учням. Потім ця організація розширила коло своїх завдань і почала надавати робочі місця жителям міста. Контракт з компанією Ben & Jerry’s відкрив їй можливості для подальшого розвитку і виходу на набагато вищий рівень. Сьогодні «Грейстоун» займає сучасне виробниче приміщення площею більше 2000 квадратних метрів; у компанії є декілька комерційних і сервісних філіалів, включаючи дитячий садок, житловий комплекс для малозабезпечених людей з СНІД/ВІЧ, шість суспільних садів-городів, фірми з надання допомоги і проведення консультацій, а також центр комп'ютерної письменності.

Але найпоширеніше колективне соціальне підприємство — це традиційне об'єднання з розвитку місцевої інфраструктури (community development corporation). Таких об'єднань в країні діє майже 5000. В основному вони займаються житловим будівництвом для малозабезпечених, а також є інкубаторами малого бізнесу. Одне з найбільш амбітних об'єднань такого роду — New Community Corporation з штаб-квартирою в Ньюаркі, штат Нью-Джерсі. У цій великій некомерційній організації працює приблизно 600 місцевих жителів. Вона управляє 2000 квартирами і торговим центром, прикріпленим до великого супермаркету. Сума активів New Community — 200 мільйонів доларів, а її поточний бюджет дорівнює приблизно 70 мільйонам. Доходи витрачаються на роботу центрів раннього навчання, програм післяшкільного розвитку, на професійне навчання, будинку престарілих на 180 ліжок з програмою амбулаторного медичного лікування, а також на послуги з надання медичної допомоги вдома у вісім головних будівлях, якими управляє New Community.

Приклади такого роду можна наводити і далі, але ви вже отримали загальне уявлення про цю ідею. В її основі – боротьба за зміну пануючих ідеологічних штампів. Нові форми власності важливі не просто самі по собі, але і через те, що вони пропонують ідеї демократизації, яка формує основи іншої політико-економічної системи, що відповідає американським ідеалам і досвіду.

***

Наскільки далеко зайде даний процес «еволюційної перебудови», і чи зможе він піднятися на вищий рівень — це, швидше за все, залежатиме від глибини і розмаху проблем і труднощів, від того, як народ сприйме цю стратегію обширного будівництва інститутів, а також від здатності і бажання її прихильників включити таку стратегію в більш комплексну нову політику.

Політична гра починає нагадувати шахову стратегію: деякі клітинки на дошці закриті і заблоковані, а деякі відкриті. Звичайно, завдання полягає в тому, щоб збільшити кількість кліток, сприйнятливих для зусиль з демократизації — не просто відновити економічний добробут і життєздатність населених пунктів, районів і кварталів, що зіткнулися з труднощами, а показати дієві альтернативи тим стратегіям, які в інших місцях не приводять до успіху. Ключова мета при цьому полягає в подоланні протидії за рахунок довготривалого охоплення занепадаючих штатів.

Ця стратегія повинна прийняти виклик і виконати завдання з перебудови інституційних основ місцевої економіки, діючи при цьому ефективними, результативними, стійкими і безперервними методами, що забезпечують перерозподіл зусиль. Вона включає наступне:

1. Розширене використання купівельної спроможності міст, шкіл, лікарень, університетів та інших установ, щоб стабілізувати зайнятість такими методами, які демократизують власність і вигідні як малозабезпеченим верствам населення, так і малому і середньому бізнесу, пише сайт bestlifememories.com.

2. Розширене використання довірчої власності на землю, що знаходиться в державному і квазідержавному володінні (для житлової і комерційної забудови), щоб користь і прибуток від такої забудови отримували місцеві жителі, а не багаті люди, що заселяють нові будинки елітного класу.

3. Тотальний наступ на абсурдне марнотратство місцевої влади, що роздає корисливі подарунки корпораціям.

4. Взаємодія з профспілками і з місцевими активістами для підтримки і нарощування зусиль.

Той стратегічний план, який виникне на базі цих зусиль, також допоможе розширити податкову базу, знявши частину тягаря з платників податків і послабивши аргументи опозиції. Мабуть, найважливішим є те, що він допоможе сформувати альянс місцевих державних службовців, вчителів, медичних працівників, виробничих робітників, місцевих громадських організацій і активістів, організацій малого бізнесу і всіх тих, кому вигідне відновлення і благополуччя місцевої економіки.

Зрозуміло, що досягнути цього буде непросто, особливо якщо поглянути на сьогоднішній характер національної політики. З іншого боку, ситуація в місцевій економіці в багатьох частинах країни погіршується. Це лише питання часу, перш ніж чергова клітинка на шахівниці відкриється для економічної демократизації.

***

На зміну системи підуть не тижні і місяці, а десятиліття напруженої роботи. Крім того, знадобиться довготривала увага до питань розширення і розвитку. Що відбудеться з початком чергової фінансової кризи, коли ми знов зіткнемося з неможливістю регулювати діяльність банків, які «занадто великі, щоб збанкрутувати»? Історія вчить, що навіть якщо нам вдасться їх розколоти, вони просто проведуть перегрупування і знову сконцентрують, як колись вчинили компанії AT&T і стара Standard Oil. Зрештою, владі доведеться взяти великі банки на свій баланс. Тим часом, нам слід ознайомитися з таким поняттям як державний банк, а також сформувати місцевий потенціал для їхньої установи. Ця ідея вже починає знаходити відгук: на момент написання цієї статті двадцять штатів прийняли закони про заснування банків в своїй власності, узявши приклад з неймовірно успішного Банку Північної Дакоти.

Аналогічна стратегія допоможе врегулювати загальнонаціональну кризу у сфері охорони здоров'я. Оскільки витрати наростають, а тягар збільшується (незважаючи на Obamacare), нам слід чекати посилення невдоволення і роздратування, після чого з'являться все більш наполегливі вимоги знайти дієві альтернативи. Швидше за все, перші успіхи з'являться на рівні штатів. Більше п'ятнадцяти штатів вже розглядають законопроекти, в яких запропонована та або інша форма суспільної системи з єдиним відповідальним. Таку систему в 2014 році може заснувати Вермонт; Каліфорнія приймала такий закон двічі, хоча обидва рази на нього наклав своє вето Арнольд Шварценегер. Шлях до системи з єдиним загальнонаціональним управлінням буде довгий і непростий, але це можливо. А разом з такою системою відбудеться і демократизація даного сектору, який сьогодні представляє майже п'яту частину американської економіки.

Будь-якій стратегії, що серйозно ставить до екологічних проблем, доведеться зіткнутися з фактом життя, що полягає в тому, що великі корпорації або ростуть, або вмирають. Цей імператив послаблює рішення багатьох національних (і все частіше загальносвітових) проблем. Разом із загальною проблемою глобального потепління численні дослідження вказують на швидке наближення граничного рівня в розвитку таких областей як енергетика, видобування мінералів, вода і т. д. На долю США, де живе менше 5% загальносвітового населення, припадає 21% світового споживання нафти, 12% вугілля і 20,5% природного газу. І прогнози аж до 2050 року особливих надій не вселяють.

У якийсь момент нам доведеться сказати: все, достатньо. Колишній радник президента Джеймс Густав Спет (James Gustave Speth) говорить про це різко і прямо: «В основному ми працюємо в межах діючої системи політичної економії, але робота в межах системи у результаті не дасть результату, тому що зараз нам потрібні глибокі перетворення». Створені нами на підтримку більш демократичного і стійкого майбутнього великі інститути повинні вийти за межі Уолл-стріт та її імперативів зростання. Зрештою, ці інститути повинні стати суспільно-державними.

Історія вміє підносити сюрпризи, особливо коли серйозні зміни здаються неможливими. Рух за громадські права, феміністичний рух, рух за права геїв і навіть революції арабської весни — всі вони виникли несподівано, і навіть вчені мужі не зуміли їх передбачити. Скільки чоловік в 1989 році могли передбачити падіння Берлінської стіни, скільки могли спрогнозувати розпад Радянського Союзу через два роки? Скільки було таких, хто міг сказати, що через п'ять років прийде кінець системі апартеїду в Південній Африці?

Я не утопіст. Я історик і політичний економіст. Я з обережністю ставлюся до прогнозів неминучого. Зокрема, до прогнозів зверху про те, що в соціальній структурі американського суспільства не може змінитись щось фундаментально. Можливо, що занепад просто продовжиться. Але можливо і те, що біль, гнів і втрата довіри до Вашингтону приведуть до чогось більш вибухонебезпечного, ніж звичайна і незмінна політика, або скромне оновлення ліберальної реформи. Наш обов’язок задуматися над тим, як може бути організована чисто американська система, основою якої стане народна власність. Елементи цієї нової системи вже починають з'являтися — подібно до контурів знімка в кюветці з проявником в темній кімнаті фотолабораторії.

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Изготовление автономеров: официально и быстро
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Надежная компания предлагает вполне официальное и максимально быстрое изготовление госномеров. Государственные регистрационные номерные знаки на автомобили изготовляются всех типов, включительно с номерами нового образца от 2011 года.
Детальніше>>
» 
Качественный ремонт АКПП Mицубиси
Виктор ЗИНИН, ПОСТУП плюс
 
АКПП в Mitsubishi превосходно сконструирована, как снаружи, так и внутри. Она является достаточно надежным и устойчивым к разного рода поломкам агрегатом.
Детальніше>>
» 
Детские домики: большие и маленькие
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
Раньше дети любили строить баррикады, шалаши и т.п. Современные же детки предпочитают игровые домики. Ребята любят строить изо всего подряд, используя самые разные подручные средства, в том числе бумагу, ткань.
Детальніше>>
» 
Утеплители органические и не только
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Утеплитель (теплоизоляцию) используют для обеспечения снижения теплопроводности поверхностей – утепляют стены, перекрытия, полы и крыши.
Детальніше>>
» 
Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Приставка Xbox One является третьей по счету игровой консолью от компании Microsoft. Упомянутая игровая приставка – это преемник Xbox 360.
Детальніше>>
» 
Успешный beauty-бизнес
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Представительницы прекрасной половины человечества наверняка заметили, что количество спа-салонов и салонов красоты в нашей стране постоянно растет.
Детальніше>>
» 
Ритуальные памятники: от гранита до цемента
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
Ритуальный памятник представляет собой уникальное изделие, способное увековечить память об умершем близком, родном человеке. Мастера, которые изготовляют памятники помогут отдать надлежащую дань уважения человеку, над которым будет возвышаться творение их рук.
Детальніше>>
» 
Видео с Евромайдана облетело весь мир
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
В Украине продолжается политический кризис, революция, полусиловая смена власти. Как бы все эти современные процессы кто не называл, все же в основе их заложена одна предпосылка – давно назревшая необходимость сменить социально-политическую ситуацию в стране, которая не устраивает подавляющее большинство граждан.
Детальніше>>
» 
Швейцарские часы не подвластны времени
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Почему люди покупают швейцарские часы? Они демонстрируют солидность человека. Ведь стильного мужчину, например, распознают по таким атрибутам, как красивая обувь, приличный костюм, также хорошая машина, ну и элитные наручные часы.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен