Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Росія у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини
карлос Маламуд (Carlos Malamud), Infolatam, Іспанія
 
Путін і ЧавесНаприкінці вересня в Санкт-Петербурзі пройшов семінар «Росія і Латинська Америка в глобалізованому світі: історія і сучасність», організований державним петербурзьким університетом та інститутом Латинської Америки академії наук Росії.

Учасники форуму погодилися з тим, що Росія повернулася до Латинської Америки і в неї хороший імідж в регіоні. Крім того, був зроблений висновок, що росіяни задоволені своїм поверненням в Нове світ.

Разом з тим повернення Росії до Латинської Америки не засноване на якихось нових підходах і фінансових бюджетах, все базується на спогаді про старі добрі часи. Як заявив один з учасників семінару, в основі російсько-латиноамериканських відносин лежать «ностальгічні спогади». Після розпаду СРСР Росія практично здала всі свої позиції в регіоні. В першу чергу це стосується Куби. Зараз всі сумують саме за тими часами, коли Радянський Союз мав великий вплив в регіоні, до його голосу прислухалися, а на його інтереси зважали.

На відміну від минулих років, новий інтерес Москви до Латинської Америки не пов'язаний з політичними або військовими амбіціями часів «холодної війни». Швидше він заснований на політичній кон'юнктурі і розумінні того, що Латинська Америка для Росії може бути непоганим торговим партнером і регіоном для вигідних інвестицій.

Значна частина людей, які керують російською дипломатією, продовжує знаходитися в полоні старих ідеологічних понять, але це не заважає їм займати прагматичні позиції і бути гнучкішими у вирішенні тих або інших задач.

При цьому навіть найбільш переконані латиноамериканісти не змогли змінити стереотип їхнього мислення. Латинська Америка для Москви так і не стала пріоритетним напрямом в зовнішній політиці.

У всякому випадку, якщо не брати до уваги окремі економічні проекти, велика частина виголошених промов (але не конкретних справ) щодо Латинської Америки продовжують залишатися в рамках логіки часів «холодної війни».

На думку одного з високопоставлених співробітників російського зовнішньополітичного відомства, Москва могла б розвивати свої відносини з Латинською Америкою в наступних напрямах:

1. Москва будує свої відносини з регіоном на основі розуміння того, що Росія займає провідне місце в світовій економіці. Виходячи з цього, Росія відіграє важливу роль і на міжнародній арені. Як приклад можна навести постійні зустрічі глави МЗС РФ з своїми латиноамериканськими колегами в Нью-Йорку на полях Генасамблеї ООН.

2. Росія надає велике значення співпраці з Латинською Америкою в рамках наднаціональних міжнародних структур: БРІКС G20, АТЭС. Разом з тим поки не вдається вийти на підписання угоди про співпрацю Росії і Південноамериканського спільного ринку (МЕРКОСУР) через певні труднощі.

3. Між Москвою і Латинською Америкою існує певний консенсус щодо таких важливих тем, як відмова від використання сили у вирішенні міжнародних конфліктів. Це яскраво виявилося в питанні щодо врегулювання ситуації в Сирії, територіальної суперечки Аргентини і Великобританії про приналежність Мальвінських (Фолклендських) островів, економічної блокади Куби.

4. Співтовариство латиноамериканських і карибських держав (СЕЛАК) бере активну участь у вирішенні міжнародних проблем. Куба, яка зараз головує в цій міжнародній організації, ініціювала активізацію співпраці з БРІКС, що сприятиме посиленню присутності Росії в регіоні.

5. Росія виявляє цікавість до розвитку співпраці з країнами Латинської Америки в таких сферах, як оборона і військово-технічна співпраця (продаж зброї), а також дослідження космосу. Високопоставлений російський дипломат відзначив, що Москва тісно співпрацює з країнами регіону в боротьбі з незаконним оборотом наркотиків, міжнародним тероризмом, відмиванням грошей. Щорічно від 100 до 110 російських поліцейських відвідують різні країни Латинської Америки.

6. Значно виросли російські інвестиції в регіоні, збільшився товарообіг, який складає 16,2 мільярдів доларів в рік.

З такою оцінкою російського дипломата погоджуються і академічні кола. Вони вважають, що Росія могла б стати противагою Сполученим Штатам та іншим західним країнам в Латинській Америці. Така позиція знайшла підтримку і серед латиноамериканських послів, які брали участь в семінарі.

Через свій дипломатичний статус латиноамериканські посли не критикували політику Кремля. Навпаки, з їх вуст звучали утішні слова про те, що Росія є вірним другом і навіть союзником країн Латинської Америки. Учасники міжнародного форуму проявили повну одностайність при обговоренні сирійського питання. Один з послів заявив, що Москва виконала колосальну роботу по врегулюванню сирійської кризи, а його колега в своєму виступі підкреслив, що Росія твердо захищає міжнародне право і строго діє в рамках мирного врегулювання конфлікту.

По чистій випадковості в цей же час в костаріканській газеті La Nacion відомий політолог і аналітик Константіно Уркуйо (Constantino Urcuyo) опублікував статтю під назвою «Авторитарний шпигун в тропіках» з різкою критикою Володимира Путіна за підтримку режиму Даніеля Ортеги.

Публікація закінчувалася наступними словами: «Присутність Росії в Центральній Америці порушує баланс сил, що склався тут. Чи не пора уряду Коста-Ріки запросити до себе російського посла і попросити у нього пояснень. Якщо вони нас не задовольнять, то ми повинні подумати про розрив дипломатичних відносин з російським режимом, який побічно на нас нападає і несе нестабільність в регіон».

Дійсно Росія повернулася до Латинської Америки, і це зараз пов'язано не з ідеологічними інтересами, як за часів Комінтерну і кубинської революції, а з економічними? Разом з тим, незважаючи на те, що сильною є ностальгія за поверненням Росії в регіон, не треба забувати, що континент достатньо складний і розділений, тому побудова відносин на основі старої дружби може привести до серйозних ускладнень.

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»
 
На отечественных финансовых рынках редко случаются сенсации, о которых говорят даже в мировых новостях.
Детальніше>>
» 
Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Таможенный представитель – это крупный игрок на рынке международных перевозок, а также в области услуг по таможенному оформлению грузов, складированию товаров и юридического сопровождения торговых контрактов во внешней сфере.
Детальніше>>
» 
Визитки бывают разные…
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Визитные карточки (визитки) сегодня успешно используют, как говорится, сплошь и рядом. Они являются традиционным носителем контактной информации: про человека, компанию, организацию, товар, услугу и т.д. и т.п.
Детальніше>>
» 
Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш?
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Индустрия азартных видео игр стала возможна только благодаря механическим игровым автоматам, которые отличались простым механизмом управления, состоящим из трех барабанов, рычага запуска шестеренок, вращающихся слотов и валов.
Детальніше>>
» 
Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно
Петро ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Ждать уже недолго, скоро будет зимняя олимпиада в Сочи. Вот-вот начнутся XXII зимние Олимпийские Игры в столице южного отдыха России. К такому грандиозному событию, город массово застроили всевозможными объектами.
Детальніше>>
» 
Epson L200 – настоящая мини фабрика печати
Ольга ДАХНО, ПОСТУП
 
Среди последних моделей многофункциональных устройств (МФУ), особое место нанимает Epson L200.
Детальніше>>
» 
Туры из Краснодара: доверяем профессионалам
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
Отдыху за границей отдает предпочтение все большее количество наших соотечественников, в том числе и жителей Краснодара.
Детальніше>>
» 
Хороший блендер, почти как кухонный комбайн
Алла ШИМИНА, ПОСТУП плюс
 
Подбирая домой (или на подарок) блендер, особое внимание следует обратить на комплектацию. Многофункциональный блендер в комплекте может иметь (аналогично миксеру) разные насадки.
Детальніше>>
» 
Стиль милитари от военторга ''Арсенал''
Ольга ДАХНО, ПОСТУП Плюс
 
Камуфляжная и защитная одежда для охоты, рыбалки и просто активного отдыха на лоне природы – все это пользуется сегодня немалой популярность среди покупателей.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен