Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Економіка у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу?
Жиль Брідье (Gilles Bridier), Slate.fr, Франція
 
Літні людиЯкщо ви хочете, щоб клієнт більше купував, то потрібно привернути його увагу. Причому вік тут не має значення. Таким чином, сьогодні дехто розглядає літніх людей як свого роду скарбнички, не скористатися якими в кризовий період було б справжнім злочином. А що коли люди похилого віку стануть не тягарем на шиї суспільства, а інструментом економічного зростання?

Як і міністр відновлення виробництва Арно Монтебур (Arnaud Montebourg), міністр у справах людей похилого віку Мішель Делоне (Michele Delaunay), яка заявила на недавній прес-конференції про те, що купівельна спроможність пенсіонерів «може дати 0,25% економічного зростання в рік», робить все нові кроки в цьому напрямі. Її цільова група — люди старші 60 років, на яких за статистикою сьогодні припадає 23,4% населення (практично кожен четвертий француз, трохи менше, ніж ті, кому ще немає 20) і в першу чергу ті громадяни, кому вже за 75 (9% французів).

В той же час у нас не вживають слово «літні» або «пристарілі» люди, оскільки це формує з них якусь особливу групу споживачів, до якої ніхто не хоче себе відносити. Таким чином, у нас віддають перевагу абстракції, запозиченій з англійської мови метафорі, яка дозволяє уникнути подібної неприємної конотації.

Уряд дотримується терміну «срібна економіка» (silver economy), який включає немолодих і таких, що втрачають здібність до самостійного життя, людей.

«Геронтотехнології» і «геронтомаркетинг»?

План дій давно розроблений. Натиск робиться на медичних і соціальних послугах, а також «геронтотехнологіях» (варварське поняття, яке означає особливий підхід до розробки домашньої техніки з урахуванням потреб найбільш вікових верств населення).

У липні з цією метою був сформований стратегічний комітет, куди увійшли такі інститути, як Депозитарний фонд, Державний інвестиційний банк і поштова служба. Восени він повинен представити кінцевий варіант галузевої угоди (по суті, це щось ніби хартії срібної економіки), який включатиме як державу, так і орієнтовані на літніх людей підприємства.

За цим договором вони повинні будуть спільно знайти найкращі рішення, належним чином проінформувати потенційних споживачів послуг і не порушувати встановлених етичних норм. Не надто серйозні обмеження з урахуванням нових можливостей.

Справа у тому, що немолоді громадяни можуть стати золотою жилою не тільки для державних служб, але і багатьох компаній. Будівництво, робототехніка, спорт, медичні технології, агропромисловий сектор, телекомунікації, послуги вдома і навіть автомобільне виробництво: зараз всі прагнуть догодити літнім людям в надії, що такий крок створить для них нові перспективи в країні із старіючим населенням.

Відштовхуючись від прописаних в хартії зобов'язань, у нас набирає обертів «геронтомаркетинг». У грудні в Парижі планується проведення виставки, присвяченої срібній економіці. Крім того, на березень наступного року намічене відкриття ще однієї експозиції, яка цього разу буде віртуальною і доступною лише в інтернеті.

Для того, щоб полегшити життя споживачам і місцевій французькій владі, що виділятиме кошти на те або інше обладнання, Французька асоціація стандартизації почала розробку системи «маркування» срібної економіки і повинна представити її цієї весни. Більше того, у нас вже зараз була створена норма оцінки якості послуг віддаленої допомоги людям похилого віку та інвалідам.

Геронтоцентри і місцеросташування

Як би там не було, зупинятися на досягнутому не варто. Маркування потрібне і для «геронтоцентрів» або кластерів срібної економіки. Саме в зв'язку з цим на південному сході Іль-де-Франс був сформований кластер Soliage, який займається «інноваційними рішеннями для інновацій і геронтотехнологій» і називає себе, ні більше, ні менше, «Кремнієвою долиною» в технологіях для літніх людей. Подумати лише...

Крім того, подібна ініціатива є продовженням початої Франсуа Олландом політики переоблаштування житла з врахуванням потреб літніх людей, що дозволило б не відправляти їх в будинки престарілих (вони коштують місцевим бюджетам набагато дорожче).

Ця програма повинна охопити близько 80 000 квартир в рік. Звідси і необхідність в установці нової домашньої електроніки, яка за допомогою нових технологій дозволить автоматизувати існуючі засоби і полегшити життя літнім людям. Регулювання опалення, прибирання підлоги, відкриття і закриття віконниць — все це можна зробити за допомогою електроніки.

Проект може дійти і до створення електронних браслетів, які дозволять встановити місцеположення людини і допомогти їй знайти дорогу додому, якщо вона заблукав. Крім того, говорять також про створення курсів для тих, хто надаватиме літнім людям допомогу вдома.

В цілому розвиток такої системи може дати 300 000 нових робочих місць, які до того ж ніяк не можна буде винести за межі країни, підкреслюють в уряді. Проте, про хорошу оплату тут говорити не доводиться, та і сама робота вельми важка... Всіх проблем цим ніяк не вирішити.

Участь департаментів і регіонів

Незважаючи на важке фінансове становище і бюджетні скорочення, Мішель Делоне говорить про можливе формування державного фонду, який би дозволив малозабезпеченим літнім людям придбати пристосовані для їх потреб товари. Фонд буде створений за умови доступності необхідних ресурсів. «Ідея надання допомоги підтверджена, але остаточна ухвала ще не винесена», — відзначає вона.

За її задумом місцева влада повинна взяти активну участь в процесі надання допомоги (у багатьох випадках вона вже зробила перші кроки). Крім того, вона не сумнівається, що регіони теж готові встрибнути в потяг срібної економіки.

В результаті деякі з них можуть активно зайнятися організацією орієнтованих на вікові верстви населення послуг, зробити їх своєю спеціалізацією і створити нові робочі місця там, де процес деіндустріалізації завдав сильного удару по зайнятості.

Подібна концепція вже існує в інших європейських країнах, наприклад, в Люксембурзі. Тому вона могла б отримати розвиток у Франції, де система догляду за літніми людьми не така досконала, як в Данії, Швеції або Нідерландах. Справа у тому, що срібна економіка притаманна не лише Франції: по всій Європі налічується 180 мільйонів літніх людей, які живуть все довше і довше. Коротше кажучи, все це — багатообіцяючий ринок.

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Сегодня не представишь себе производственные или торговые процессы без фасовки. Фасованный товар разного рода ежедневно попадает на стол каждого жителя.
Детальніше>>
» 
При электронный транзакциях – будьте осторожны!
Ольга ДАХНО, ПОСТУП Плюс
 
Деньги любят счет. Эта простая истина касается не только миллионеров, но каждого из нас.
Детальніше>>
» 
Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua
Петр ВИННИК, ПОСТУП пллю
 
СНПЧ для принтеров реально позволяет экономить деньги. Ведь не приходится нести лишних затрат на расходные материалы, часто менять картриджи. Печать становится дешевле в десятки раз.
Детальніше>>
» 
Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля
Виктор ЗИНИН, ПОСТУП плюс
 
Ремонт дизеля нужно проводить лишь в специальном сервисном центре, при соблюдении технологии производителя, использовании современной аппаратуры и сертифицированных запчастей.
Детальніше>>
» 
Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245
Виктор ЗИНИН, ПОСТУП плюс
 
Рынок специализированного промышленного оборудования очень разнообразен. На нем, в частности, представлены различные инструменты, станки.
Детальніше>>
» 
LG F1081ND – стиральная машина надежного качества
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
Сегодня трудно представить нашу жизнь без бытовой техники. А уж тем более – без стиральной машины. Если в семье есть маленькие дети, так это вообще бесценная вещь.
Детальніше>>
» 
Пластиковые окна – вне конкуренции!
Виктор ЗИНИН, ПОСТУП плюс
 
Пластиковые окна уже давно стали чрезвычайно популярными. Они отличаются целым рядом существенных преимуществ, имеют довольно привлекательную цену (сравнительно с деревянными, алюминиевыми аналогами).
Детальніше>>
» 
Полуприцепы для самых разных перевозок
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Полуприцепы – это такие прицепы, которые своей передней частью сцепляются с тягачом при помощи седельно-сцепного механизма (седло).
Детальніше>>
» 
Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
И.о. премьер-министра Сергей Арбузов убежден, что не смотря на неспокойную политическую обстановку в Украине, временные трудности в экономике, ситуация на валютном рынке страны сегодня вполне управляемая и контролируемая.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен