Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Наука у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Холодніше ніж лід
Пейдж Браун (Paige Brown), Scientific American", США
 
ЛідБільшість мікробіологів вирощують свої бактерії в чашках Петрі для того, щоб зрозуміти, як вони ростуть і як вони реагують на несприятливі умови. Проте дослідники факультету біологічних наук Університету штату Луїзіана роблять щось майже нечуване: вони вивчають мікроби при температурах нижчих, ніж точка замерзання, для того, щоб зрозуміти, яким чином організми виживають протягом тисяч років в глибоких шарах антарктичної вічної мерзлоти або навіть в льодах на Марсі.

«Я міг би провести вас в кінець коридору, де у нас розташована загальна кімната, наповнена морозилками», - сказав Брент Крістнер (Brent Christner), доцент факультету біологічних наук Університету штату Луїзіана і видатний дослідник антарктичних мікробів. Під час розмови він схилився над своїм столом, показуючи мені отримані за допомогою мікроскопа зображення кліток, що знаходяться в льоду. «І в цих морозилках зберігаються клітини і зразки тканин. Ми поміщаємо їх туди, оскільки, насправді, це один із способів їх збереження».

У лабораторії Крістнера містяться тисячі різних видів мікробів, і зберігаються вони при температурі мінус 80 градусів Цельсія. Ці мікроби, пояснює він, цілком можна пожвавити, якщо вийняти їх з морозилки і помістити в багате живильними елементами середовище. «Але що відбудеться, якщо морозилки працюватимуть протягом мільйона років? - питає Крістнер. – Ми вважаємо, що деяка частина бактерій гине щороку, тому що вони складаються з молекул, які навіть в замороженому стані схильні до розкладання».

Крістнер і його колеги з Університету штату Луїзіана – аспіранти Маркус Дізер (Markus Dieser) і Мері Епплуайт (Mary Lou Applewhite), а також професор біології Джон Баттіста (John Batista), недавно підготували статтю на тему про механізми відновлення ДНК у заморожених мікробів, яка була прийнята журналом «Прикладна біологія і екомікробіологія» (Applied and Environmental Microbiology). Для розуміння того, як мікроби виживають при низьких температурах, Крістнер і його колеги сфокусували свою увагу на ДНК, на спадковій молекулі, в якій закодовані генетичні інструкції, використовувані в процесі розвитку і функціонування живих організмів – від людини до мікробів. Мікроби ДНК звичайно є мільйонами пар основ (base pairs) або одиниць - вони мають відносно велику довжину, часто організовані в одну кільцеву структуру, в якій закодовані тисячі генів.

«Нам відомо про те, що існує спонтанна реакція, яка відбувається, у тому випадку, коли молекула ушкоджується», - відзначив Крістнер. Найсерйознішим пошкодженням є двоспіральний розрив, коли єдина кільцеподібна «хромосома» розривається на дві окремі частини, які необхідно з'єднати для того, щоб вона знов почала функціонувати.

«Такого роду пошкодження, наскільки нам відомо, відбувається у тому випадку, коли клітки знаходяться в замороженому стані впродовж тисяч років, - відзначив Крістнер. – Уявіть собі, що мікроб знаходиться протягом такого тривалого часу в льоду, і його ДНК при цьому розривається на частини. У певний період наступає момент, коли ДНК мікроба отримує такі пошкодження, що вона вже, у принципі, не може більше служити сховищем інформації. І у такому випадку бактерії як такої вже більше немає, і залишається, по суті, її труп».

Здавалося б, це вельми несприятлива ситуація з погляду тривалості життя мікробів в льоду. Проте цікаво те, що учені здатні пожвавити мікроби, поховані в товщі льоду протягом сотень тисяч років. Насправді Крістнеру вдалося пожвавити декілька мікробів різних видів, що знаходилися на дні льодовикової шапки Гулія (Guliya) ТЬібетського нагір'я в західній частині Китаю – цьому льодовику 750 000 років, і він виник задовго до появи людини.

«Ще недавно покриті льодовиками значні території Землі вважалися позбавленими життя пустелями, - відзначила Ваня Мітева (Vanya Miteva), професор Університету штату Пенсільванія і автор глави про мікроорганізмів, що асоціюються з льодовиками, в «Енциклопедії снігу, льоду і льодовиків» (Encyclopedia of Snow, Ice and Glaciers). – Протягом останніх двадцяти років ця точка зору змінилася, і тепер ми говоримо про кріосферу як про важливу жилу екосистему на Землі».

Але як можна пожвавити бактерію, що знаходилася протягом 750 000 років в товщі льоду? Виживання мікроорганізмів в стародавніх льодовиках і в умовах вічної мерзлоти традиційно приписується їх здатності існувати в сонному і в метаболічному сенсі інертному стані. Але навіть це пояснення не враховує фонові значення іонізуючої радіації, яка, поза сумнівом, завдає збитку ДНК мікробів незалежно від того, чи знаходяться вони в замороженому стані на дні льодовика, чи ні.

«Здатність виживати протягом такого тривалого часу, на думку багатьох фахівців, пояснюється станом сну або «сповільненого метаболізму» (slow motion metabolism), проте, незалежно від фізіологічного стану, без активної роботи ДНК по відновленню організм накопичуватиме збиток в ДНК до того моменту, поки клітина не загине», - відзначив Дізер.

Проте сьогодні існує підтримуване деякими ученими альтернативне пояснення подібного дивного довголіття мікробів в товщі льоду: «робочі» ферменти займаються усуненням пошкоджень ДНК навіть в умовах замерзання.
«У ваших клітинах прямо зараз знаходиться зайняті ремонтом ДНК ферменти, хоча ви і не піддаєтеся зараз дії високого рівня радіації», - підкреслив Крістнер. Він посилається на фоновий рівень іонізуючої радіації, що походить як від природних, так і від штучних джерел навколо нас, включаючи радонові джерела, космічне і земне випромінювання. Хоча звичайно рівень фонового випромінювання на Землі дуже низький у будь-який час, легко собі уявити, що мікроби, що зберігають життя протягом сотень тисяч років, піддаються значній руйнівній дії навіть від невеликих доз фонової радіації.

У 2007 році, виявивши в непошкодженому виді ДНК мікроба, що збереглася зразках вічної мерзлоти, учені припустили, що, ймовірно, причиною цього є активний механізм відновлення ДНК. Але на відміну від групи Крістера, у них не було спеціальних знань про те, яким чином мікроби здатні відновлювати свою ДНК в подібного роду несприятливих умовах і при таких низьких температурах. «Все змінюється, якщо мікроби не просто знаходяться там в стані повного припинення життєвих функцій, а в них, насправді, відбувається активний метаболізм, - відзначив Крістнер.

– Важко собі уявити, що щось подібне є в товщі льоду, чи не так?» У НАСА існує мантра «слідуй за водою», і базована вона на загальній ідеї про те, що там, де є вода, є і життя, а також на тому, що клітини потребують води для росту і метаболізму. Проте важливо пам'ятати, додає Крістнер, що навіть в льоду завжди є невелика кількість води в рідкому стані. Ми сидимо у нього в кабінеті, і він виводить на монітор свого комп'ютера зроблене за допомогою мікроскопа зображення кристалів льоду. Структура кристалів льоду виглядає як складна головоломка, складена за допомогою крупних шестикутних частин. Проте Крістнер указує на вузькі розриви між краями і вершинами елементів цієї крижаної головоломки.

«Ось вода в рідкому стані, - відзначив він. – В цьому шматку льоду є вода». Ще більше здивування викликає показане Крістнером зображення того ж кристала льоду, обробленого спеціальним зеленим фарбником, що показує тільки живі клітини. Порожнини між окремими кристалами льоду заповнені крихітними зеленими мікробами.

«Організми в цих зразках, насправді, мігрують в подібного роду водяне середовище усередині льоду, - підкреслив Крістнер. – І, насправді, з інших проведених експериментів нам стало відомо, що мікроби здібні до метаболізму і створюють нову ДНК при низьких температурах». Проведені дослідження показали, що мікроби продовжують метаболічну активність усередині льоду навіть при температурах значно нижчих, ніж рівень замерзання, тобто при температурах мінус 40 градусів Цельсія і нижче.

У останній статті Крістнера отримані результати переносяться на інший рівень. Вони показують, що мікроби при низьких температурах не тільки можуть виробляти нову ДНК, але і здатні виправляти пошкоджену ДНК, зокрема навіть ті, в яких відбулися двохниткові розриви. Крістнер і його колеги брали зразки заморожених при температурі мінус 15 градусів Цельсія бактерій Psychrobacter arcticus - ці адаптовані до холоду бактерії, що слугували в якості моделі, були недавно виявлені в сибірській вічній мерзлоті, - і піддав їх певній дозі руйнуючого ДНК іонізуючого опромінювання, еквівалентного тому об'єму, який ці мікроби отримали б протягом 225 000 років знаходження у вічній мерзлоті.

Слід зазначити, що подібна доза в 45 разів вища, ніж смертельна доза для людини. Після цього експерти тримали опромінені мікроби в умовах низьких температур протягом двох років, періодично перевіряючи їх ДНК. Як і очікувалося, висока доза радіації, отримана бактеріями, що не володіють захисними механізмами, сильно пошкодила одноокружні хромосоми мікробів Psychrobacter arcticus, перетворивши їх на суспензію дрібніших частин, що утворилися в результаті двохниткових розривів в молекулі. Учених також здивувала та обставина, що протягом двох років, проведених мікробами в морозильній камері, частини ДНК мікробів почали поступово збиратися в первинному порядку.
«Це не може бути випадковим процесом, - відзначив Крістнер. – Якщо розірвати хромосому на окремі шматки, то клітина починає складати їх знов, і вона не може скласти їх разом довільно. Хромосома складена в певному порядку, і для виживання організму вона повинна бути відновлена в правильному порядку. Це показує нам, що клітини виправляють ДНК».

Згідно одержаних даних, бактерії Psychrobacter arcticus, судячи з усього, володіють здатністю виправити від 7 до 10 двохниткових розривів в рік в умовах низьких температур. Отримані дані важливі, на думку Крістнера, оскільки звичайно ми не вважаємо низькі температури тими умовами, при яких можуть відбуватися складні біологічні процеси.

«Отримані результати показують, що, незважаючи на низькі температури порядку мінус 15 градусів Цельсія, і високу засоленість прожилок в кристалах льоду, певні організми здатні в таких умовах виправляти свою ДНК, підсилюючи таким чином здатність виживати при низьких температурах в льоду», - відзначив Марк Скідмор (Mark Skidmore), доцент факультету землезнавства Університету штату Монтана. Ці результати підтверджують дані проведених раніше Скідмором і Крістнером експериментів щодо того, що рідина в розривах льоду є можливим середовищем життєдіяльності для мікроорганізмів.

«Проведене дослідження надає значну кількість отриманих експериментальним шляхом доказів того, що при низьких температурах клітини можуть успішно виправляти заподіяний радіацією збиток ДНК і таким чином скорочувати летальний ефект і істотно продовжити час виживання кліток, - підкреслила Мітева. – В цілому ця добре написана стаття, поза сумнівом, має позитивний вплив, а також допоможе нам краще зрозуміти тривалість життя мікроорганізмів на Землі і, можливо, в інших місцях».

До проведеного Крістнерем експерименту існували докази того, що мікроби здатні зберігати активність низького рівня при температурах нижчих ніж точка замерзання, проте їх здатність робити певні дії для поліпшення виживання в подібних умовах залишалася лише предметом спекуляцій.

Отримані дані дозволяють говорити про те, що життя здатне еволюціонувати на Марсі і що мікроби, що знаходяться в замороженому стані десь на поверхні, можуть зберігати життєздатність за наявності відповідних умов.

«Це той шлях, який є важливим для організмів, що виживають в таких місцях як Антарктика або в глибоких шарах вічної мерзлоти, як це відбувається на Марсі, - підкреслив Крістнер. – Це важливо для астробіології, тому що подібні механізми працюють в нашій крио-біосфері, а це означає, що мікроби можуть використовувати схожий механізм виживання в льоді на інших супутниках і тілах Сонячної системи. Ми дуже схвильовані з приводу отриманих нами результатів».

Проте дослідження у галузі холодолюбних бактерій далекі від завершення. Крістнер і його колеги займалися в основному вивченням проблем виправлення ДНК цими мікробами-довгожителями, проте при цьому залишається відкритим питання про те, яким чином бактерії отримують енергію для підтримки метаболічної активності ДНК протягом сотень тисяч років. Майбутні дослідження будуть змушені дати відповідь на це питання, а також звернути увагу на інші механізми виживання бактерій в екстремальних умовах.

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Великие люди планеты на сайте Persones.ru
Алена ВИШНЯК, ПОСТУП плюс
 
У каждого человека время от времени появляется потребность получить информацию о жизни и деятельности известных личностей.
Детальніше>>
» 
Машинка – классическая игрушка для мальчика
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Детство без игрушек – невозможно! Они принимают также непосредственное участие и в процессе развития детей, не только, как развлечение.
Детальніше>>
» 
Какую смазку используют в порно?
Анна ШКУРЕНКО, ПОСТУП плюс
 
Во время просмотра порнографии кажется, что заниматься любым видом секса можно легко и без проблем. Актеры запросто занимаются и анальным сексом, и фетишем.
Детальніше>>
» 
Roomba 790 – это робот-пылесос
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Сегодня, очень популярной становится такая бытовая техника, как роботы-пылесосы. Они очень выгодны, так как могут заниматься уборкой дома в отсутствие хозяев.
Детальніше>>
» 
Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами
Алла ШИМИНА, ПОСТУП Плюс
 
Call (или контакт) центры сегодня – это очень даже популярная и востребованная форма общения с клиентами, которым можно предоставить, таким образом, максимальный объем информации относительно тех или иных услуг.
Детальніше>>
» 
О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты»
Петро ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Сегодня далеко не каждая женщина может позволить себе посещать салоны красоты, ведь услуги в них довольны дорогостоящие.
Детальніше>>
» 
Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів
Юлия ТОПОРИНА, ПОСТУП плюс
 
Салони краси пропонують представницям прекрасної статі, які хочуть позбутися зайвого волосся на тілі, декілька варіантів на вибір.
Детальніше>>
» 
Вода «Аляска» - от родника к столу
Юлия ТОПОРИНА, ПОСТУП плюс
 
Вода – это тот основной элемент, что обеспечивает все жизненно важные процессы. От качества воды напрямую зависит здоровье человека и даже его морально-психологическое состояние.
Детальніше>>
» 
С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее
Виктор ЗИНИН, ПОСТУП плюс
 
Обязательное страхование гражданской ответственности (ОСАГО) – это страховка для владельцев транспортных средств от ущерба нанесенного имуществу, либо здоровью третьих лиц.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен