Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Пост-СРСР у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Чому Мінськ і Київ раптово подружилися?
Валерій Карбалевич, Радіє Свабода, США
 
ЛідВізит українського прем'єра Миколи Азарова до Білорусії на тлі геополітичного дрейфу України у бік Євросоюзу став помітною міжнародною подією. Чи випадково, що цей візит відбувся саме зараз? Чому Мінськ демонструє лояльність до політики України? Як така позиція Білорусії вплине на білорусько-російські відносини? Ці питання обговорюють політолог Андрій Федоров з Мінська і журналіст Юрій Свірко з Києва. Ведучий – Валерій Карбалевич.

Значення візиту Азарова

Карбалевич: У інший час візиту прем'єр-міністра України Миколи Азарова до Білорусії, можливо, ніхто і не помітив би. Сусідні країни, багато економічних та інших проблем. Ось не так давно, 31 травня, Азаров вже відвідував Мінськ, і на цю подію мало хто звернув увагу. Тепер інший політичний момент. Тільки-но Росія провела показову «митну війну» з Україною і всіляко спонукала Білорусію і Казахстан приєднатися до неї. Через місяць Україна підписує на Вільнюському саміті програми ЄС «Східне партнерство» угоду про асоціацію і створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. А це викликає різко негативну реакцію Москви. І ось на цьому фоні Азаров приїжджає до Білорусії, Лукашенко говорить, що жодних претензій з білоруської сторони до Києва немає. Чи не здається вам, що сам факт цього візиту важливіший, ніж його значення?

Федоров: Так. Хочу уточнити. Через місяць Україна має намір підписати цю угоду. Не факт, що підпише, хоча вірогідність цього велика. Що стосується приїзду Азарова. Візити такого рівня готуються не за день або тиждень. Проте, візит Азарова виглядає викликом Москві. Після тих атак, які Україна отримала від Росії, Київ шукає союзників серед членів Митного союзу. Останнім часом суперечності між Білорусією і Росією загострилися. Напередодні візиту Лукашенка до Казахстану він в інтерв'ю висловив певні докори Москві. Тобто Лукашенко сигналізуює РФ, що не готовий підтримувати її у всіх питаннях. Тим більше - в тиску на Україну. Адже Україна для Білорусії - третій торговий партнер в світі.

Свірко: У самій Україні цей візит Азарова до Мінська мало хто помітив. Українські медіа більшу увагу приділили таємному візиту українського віце-прем'єра Арбузова в США, де обговорювалося питання про кредит МВФ Україні. Лукашенко проводить досить самостійну політику. Можна пригадати, що він не ввів візи для грузинських громадян на тлі російсько-грузинського конфлікту. А Білорусія і Україна - сусідні держави. Між ними великий товарообіг. Багато зв'язків між людьми двох країн. Багато білорусів їде відпочивати до Криму. Лукашенко не хоче втрачати український ринок. Тому в українських цукерках «Рошен» в Білорусії не знайшли шкідливих речовин. Хоча Росія вважає, що ці цукерки не відповідають стандартам. Ось такий Митний союз.

Чому Мінськ демонструє лояльність до політики України?

Карбалевич: У чому причина такої лояльності Мінська до України? Ось пан Свірко відзначив, що Білорусія не хоче втрачати український ринок, оскільки має в торгівлі з Україною позитивне сальдо. Причому схоже, що ця лояльність якась демонстративна. Лукашенко заявив, що якщо навіть Україна вступить в НАТО, то і це буде сприйнято Мінськом нормально. А ще недавно він лякав «страшним монстром», який наближається до синьоокої Білорусії. Як це пояснити?

Свірко: Цей монстр вже наблизився до Білорусії. Її сусіди - Польща, Литва, Латвія - вже в НАТО. А Україну в НАТО ніхто не збирається приймати. Це навряд чи трапиться в найближчі десятиліття.

Карбалевич: Тут цікава зміна риторики, а не реальна вірогідність вступу України в НАТО.

Федоров: Лукашенко розуміє, що найближчим часом Україна в НАТО не вступить, тому можна висловлюватися на цю тему як завгодно. Думаю, керівництво Білорусії зацікавлене, щоб Україна рухалася у бік ЄС. Якби Україна вступила в Митний союз, то це була б величезна перемога Росії. І відносини Росії з Україною стануть домінуючими, Білорусія опиниться на 3-4-м місці в шкалі пріоритетів Москви. А якщо Україна рухається на захід, то Білорусія отримує всі російські субсидії як головний союзник.

Свірко: Частково я з цією останньою думкою згоден. Кожна з пострадянських держав думає, що Росія спить і бачить, щоб захопити саме її. Але у РФ немає ресурсів, щоб всіх захопити. Я про інше хочу сказати. Приєднання України до ЄС не буде навіть через 10 років. Подивіться на Туреччину, яка багато років приєднується до ЄС, але ніяк не приєднається. Ця угода про асоціацію швидше залишиться на папері. Щоб створити зону вільної торгівлі України і ЄС, потрібно ще підписати багато документів. Тому в Києві всі угоди України і ЄС, які планується підписати у Вільнюсі, розглядаються як політичне явище. Це буде демонстрація того, що Україна йде до Європи. З іншого боку, Україна хоче показати Білорусії і Росії, що прагне продовжувати розвивати з ними відносини.

Я хочу сказати несподівану річ. У Білорусії більше шансів швидше приєднатися до ЄС, ніж в України. В Білорусії, на думку багатьох українських експертів, немає такого великого рівня корупції, як в Україні. У Білорусії одна проблема - це Лукашенко. Тому для ЄС простіше вирішити проблему Лукашенко в Білорусії, ніж проблему корупції в Україні.

Як дружба Білорусії і України вплине на білорусько-російські відносини?

Карбалевич: Хай Білорусія зацікавлена в дрейфі України на захід, щоб отримати більше субсидій від Росії. Але навіщо робити такі демонстративні жести, що говорять про лояльність до позиції України? Можна ж було просто помовчати про геополітичний контекст, говорити лише про двосторонні відносини. Навіщо демонстративно показувати дулю Москві? І які наслідки це спричинить за собою в плані білорусько-російських відносин?

Федоров: По-перше, цей секрет полишення рано чи пізно став би очевидним. Якраз сьогодні з'явилася інформація, що білоруські санітарні служби не вважають шкідливими цукерки «Рошен». Лукашенко дає зрозуміти Москві, що не треба на нас сильно тиснути. Подивимося, наскільки Росія готова заради створення Євразійського економічного союзу не звернути уваги на цей демонстративний випад Білорусії.

Свірко: Думаю, цей жест Білорусії у бік України не позначиться на білорусько-російських відносинах. Тому через тиждень або місяць Лукашенко може продемонструвати ще більшу лояльність до Росії, говорити, що білоруси - це росіяни із знаком якості. А промовчати - це не в стилі Лукашенко. Який народ, такий президент. Він говорить те, що подобається співрозмовнику. Це почалося давно, ще німецьким журналістам він заявив, що не все погане в історії Німеччини було пов'язане з Гітлером. Це просто його стиль.

Цікавіше, що відбувається за кулісами переговорів. А Лукашенко - сам собі зона вільної торгівлі. Він торгується і з Росією, і з ЄС, і з Україною. Лише б протриматися ще декілька років.

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Секс с проститутками
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
С давних времен человечество платило за секс. Проституция самая древняя из всех существующих профессий.
Детальніше>>
» 
«Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»
 
Валютный рынок Форекс на сегодняшний день  является единственной в мире   финансовой  площадкой, которая  менее всего зависит от экономических проблем.
Детальніше>>
» 
Люстры-свечи, люстры LED и более привычные
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Люстры и светильники освещают нашу жизнь. Создают настроение, подчеркивают дизайн, стиль помещений, часто являются главной деталью интерьера, украшают его, делают более комфортным.
Детальніше>>
» 
Комфортная мебель любого стиля
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Ну, кто из нас не мечтает о комфортной мебели? Сегодня производители стараются создавать наиболее актуальные предложения. В результате, в продаже появляются самые разнообразные экземпляры мебели, отличающиеся по дизайну, а также конструкции, другим характеристикам.
Детальніше>>
» 
Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Каждый из нас, наверное, пользуется в своей жизни самыми разными одеялами. Ведь это достаточно практичное и эффективное изделие, в которое можно закутаться в самых разных условиях и ситуациях.
Детальніше>>
» 
Спортивное питание индивидуально для каждого
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
В современном суетливом мире людям часто даже некогда нормально перекусить, не то что спокойно пообедать. А еще им необходимы силы для того, чтобы активно заниматься спортом, переносить немалые физические нагрузки.
Детальніше>>
» 
От отдыха в Крыму дети будут в восторге
Алла ШИМИНА, ПОСТУП плюс
 
Отдых в Крыму уже долгие годы привлекает многих. Сюда с удовольствием едут взрослые, берут с собой детей, либо отправляют их в местные лагеря.
Детальніше>>
» 
Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм
 
Американська актриса, триразова володарка премії «Оскар» Меріл Стріп під час вручення нагороди актрисі Еммі Томпсон в Національній раді кінокритиків у Нью-Йорку вимовила викривальну промову проти Уолта Діснея...
Детальніше>>
» 
Контейнерные перевозки грузов из Москвы
Алла ШИМИНА, ПОСТУП плюс
 
Сферой деятельности многих компаний сегодня являются перевозки грузов, как автомобильным, так и морским, железнодорожным транспортом. Часто удается успешно комбинировать преимущества разных видов перевозок, предложить оптимальный логистический продукт.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен