Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Геополітика у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва
Луї-Антуан Ле Мулек (Louis-Antoine Le Moulec), Slate.fr", Франція
 
Ільхам АлієвМенше, що можна сказати, так це те, що з переобранням Ільхама Алієва в Азербайджані ніхто особливо не був обережним. Як пише The Washington Post, Центральна виборча комісія країни оголосила про його перемогу ще за добу до початку голосування. Як би там не було, незважаючи на всю критику з приводу диктаторської суті азербайджанського режиму, переобрання президента на третій термін відповідає інтересам західних партнерів цієї кавказької республіки.

Чому?

1. Стабільність на Кавказі


Відносини Вашингтона і Брюсселя з Баку далеко не завжди складалися найкращим чином. Проте, режим сім'ї Алієвих міцно тримається за владу, пропонуючи свого роду стабільність.

Справа в тому, що Кавказ зовсім не користується репутацією спокійного регіону. З 1993 року тут розгортається заморожений, але дотепер не закритий конфлікт між Азербайджаном і Вірменією, яка окупує територію Нагірного Карабаху (визнана частиною Азербайджану на міжнародній арені). Москва під прикриттям посередництва озброює і підтримує Вірменію, яка входить в Організацію договору про колективну безпеку і в майбутньому має намір вступити в Митний союз (до складу якого входять Росія, Білорусія і Казахстан).

Азербайджан ще при Гейдарі Алієві (батько і попередник Ільхама) прийняв рішення віддалитися від створюваних Кремлем структур, тоді як напруженість навколо Нагірного Карабаху і не думає стихати, а войовничі заклики можна почути і до цього дня (пригадайте, наприклад, про обурення Вірменії з приводу помилування Алієвим в 2012 році азербайджанського офіцера, якого звинувачували у вбивстві вірменина в 2004 році). Як би там не було, Ільхам Алієв незмінно віддає перевагу хисткому балансу над відкритим протистоянням.
Ще одне потенційне джерело конфліктів полягає в багатонаціональному складі країни. Насправді авторитаризм режиму Алієва приховує за собою сильний підйом самосвідомості в етнічних спільнотах. Зокрема, це стосується 15 мільйонів талишів, які проживають по обидві сторони азербайджансько-іранського кордону.

Крім того, війна серпня 2008 року в Грузії, яка привела до відділення від неї Абхазії і Південної Осетії, наочно продемонструвала ризик «балканізації» Кавказу. Таку перспективу нерідко записують на рахунок Москви, яка традиційно дотримується принципу «розділяй і володарюй» на своїх рубежах.

До недавнього часу авторитарна природа режиму Ільхама Алієва дозволила уникнути подібної небезпеки в Азербайджані, що повністю відповідає інтересам Європейського Союзу, якому абсолютно не потрібні нові осередки нестабільності біля його кордонів. Одним з головних аргументів на користь Алієва є світська суть його влади. У інтерв'ю Day.az у грудні 2012 року Рашида Даті (Rachida Dati) відзначила, що ті країни, де іслам сповідується мирним способом, часто не отримують достатньої підтримки. Так, населення Азербайджану на 94% складається з мусульман, але жорстка позиція режиму по відношенню до релігії перетворює його на цінного світського союзника перед обличчям ісламської влади в сусідньому Ірані. Цей політичний шлях нерідко тлумачиться як завіса на шляху ісламізації Південного Кавказу під тиском радикальних рухів, які надзвичайно активно діють на території російського Північного Кавказу після першої чеченської війни.

Азербайджан розташований недалеко від Іраку, Сирії, Курдистану та Ірану і є, таким чином, стратегічно важливим союзником для Заходу.

Хай природа цього союзника і не викликає особливої радості, але він все одно кращий, ніж недосвідчена і нестабільна демократія, яка може поставити під сумнів існуючі стратегічні домовленості.

2. Безпека постачань

Переобрання президента Алієва є запорукою стабільності для ЄС, поки той залежить від ресурсів азербайджанських надр, які є альтернативою постачань з Росії. Азербайджан входить до числа 20 найбільших експортерів нафти в світі з об'ємом видобутку в 930 000 барелів в день.

З 2005 року каспійська нафта йде здебільшого до Європи по трубопроводу Баку-Тбіліси-Джейхан, оператором якого виступає ВР. У порту Джейхана її заливають на танкери, більшість з яких бере курс на ЄС. Крім того, в 2006 році Баку дав старт розробці газового родовища Шах-Деніз, яке цілком може стати найбільшим в світі проектом подібного роду.

Хоча в червні цього року ЄС остаточно поховав проект трубопроводу Nabucco (виступав конкурентом «Південного потоку» Газпрому), європейська влада зробила ставку на трансадріатичний газопровід від Шах-Денізу, який дозволить диверсифікувати постачання до Європи, починаючи з 2019-2020 року.

Крім того, західні інтереси в Азербайджані нерозривно пов'язані із видобутком ресурсів в Каспійському морі, який забезпечують найбільші американські та європейські транснаціональні компанії (Exxon Mobil, BP і Statoil) спільно з азербайджанським держпідприємством Socar. Російські енергетики в цьому участі не приймають.

Іншими словами, Азербайджан став однією з ключових складових стратегії ЄС із збільшення надійності постачань енергоносіїв за допомогою диверсифікації джерел постачання. Досягнути цього вдалося завдяки стабільним відносинам з режимом Алієва. Постачання нафти і газу з Каспію йдуть через Грузію і Туреччину, чия співпраця міцніє з кожним роком.

3. Вісь Азербайджан-Грузія-Туреччина

В цілому через територію Грузії проходять три азербайджанські нафтопроводи: перший прямує в грузинську Супсу на побережжі Чорного моря, тоді як кінцевими точками двох інших слугують турецькі Ерзурум і Джейхан.

Більше того, ця співпраця не обмежується однією лише енергетикою.

Незважаючи на абсолютно несхожі політичні системи (у Грузії міцніє молода демократія, а в Азербайджані глибоко пустив коріння авторитаризм), Баку і Тбілісі активно співпрацюють в дипломатичній сфері і виразно слідують прозахідному курсу, навіть в збиток відносинам з Москвою.

Дві ці кавказькі республіки увійшли до програми Східного партнерства з ЄС і не піддалися на привабливі заклики Кремля, який всіма силами прагнув заманити їх в Митний союз.

Що стосується військової сфери, Азербайджан активно співпрацює з НАТО і, як і Грузія, бере участь в місії Північноатлантичного альянсу в Афганістані. У Тбілісі в свою чергу в черговий раз підтвердили плани про рух до вступу в НАТО.

Туреччина (друга за величиною армія в НАТО) активно співпрацює з Азербайджаном і Грузією, які прагнуть наблизити свої збройні сили до прийнятих в альянсі стандартів. Три ці держави також активно працюють над формуванням рамок трибічної співпраці в оборонній промисловості.

Трійця навіть виставила загальну кандидатуру в НАТО з питання забезпечення запланованого на 2014 рік виведення місії з Афганістану. Хоча залізнична лінія Баку-Тбілісі-Карс дотепер не закінчена, автори проекту підкреслюють його низьку вартість і безпеку: йдеться про вивіз вантажів на судах по Каспійському морю з подальшим переправленням на потягу до Туреччини через територію Азербайджану і Грузії. Фінансові інтереси тут максимально прозорі: союзники мають намір виділити на операцію не менше 6 мільярдів доларів.

Таким чином, ми бачимо формування прозахідної осі Азербайджан-Грузія-Туреччина, яка протистоїть осі Росія-Вірменія-Іран. Ця гра альянсів, як і переобрання в Баку Ільхама Алієва, безумовно, на руку Заходу та його інтересам.

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Железобетонные плиты – материал универсальный
 
Сегодня при строительстве редко какого здания обходятся без железобетонных конструкций (ЖБК). Современные ЖБК отличаются прочностью и надежностью.
Детальніше>>
» 
Автономера обычные, именные и даже сувенирные!
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Вы потеряли регистрационный государственный номер или старый знак пришел в негодность, а может, хотите изготовить новый, особенный вариант?
Детальніше>>
» 
Швейцарские часы стали более доступными
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Швейцарские часы всегда были важной составляющей имиджа делового человека. В целостности имиджа, образа мелочей не бывает, а если говорить о наручных часх, то уж тем более.
Детальніше>>
» 
Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
Даже самый обычный современный магазин – это сложная система складов, нуждающаяся в оперативном учете продаж и перемещений товаров. А что говорить о торговых сетях?
Детальніше>>
» 
Волшебная сила гидромассажных боксов
Виктор ЗИНИН, ПОСТУП плюс
 
Современный темп обитания в городской среде предусматривает использование хоть каких-то возможностей для релакса, иначе, как говорится, может «закипеть процессор», «поломаться железо».
Детальніше>>
» 
Китайские iPhone во многом лучше оригинала
Виктор ЗИНИН, ПОСТУП плюс
 
Технический прогресс захватил современный Китай настолько, что вывел страну на лидирующие позиции по производству и поставке во все уголки мира самых разных товаров.
Детальніше>>
» 
Якісний та недорогий друк флаєрів
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Флаєр – це доволі популярний сучасний рекламний продукт. Представляє собою невеличкий поліграфічний виріб, подібний на листівку. Флаєри, здебільшого, використовують з метою швидкого інформування про певні події чи заходи.
Детальніше>>
» 
BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами
Петро ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
BlackBerry готує до випуску різні нові апарати. Наприклад, згідно з недавнім витоками, компанія працює над смартфоном Ontario серії O, який буде заснований на 2,3-ГГц 4-ядерному процесорі Snapdragon 800 MSM8974.
Детальніше>>
» 
Приморье, как Лукоморье – сказочный край
 
Природные, историко-культурные памятники: всевозможные водопады и горы, хребты и озера, пещеры и реки, а также памятники древней и новейшей истории – все это Приморье – восточный регион Российской Федерации.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен