Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Будівельний Поступ  » 

___________________________________________________________________________

Ера автоматичного будівництва
Едвін Бендик (Edwin Bendyk), Polityka, Польща)
 
Будівництво«Коли я розповідав, що почну друкувати вдома, будівельники наді мною сміялися», - згадує професор Берок Хошневіс (Behrokh Khoshnevis), завідуючий Центром автоматизованих технологій швидкого виробництва Університету Південної Каліфорнії. Він приїхав в США з Ірану в 1978 році. Коли в його країні спалахнула революція Хомейні, він вирішив залишитися на Заході, щоб взяти участь в іншій революції. «Мене завжди цікавило створення речей, а на початку 80-х я побачив перші експерименти з виготовлення об'єктів методом additive manufacturing, тобто об'ємного друку, який полягає в точному накладенні один на одного шарів матеріалу для отримання необхідної форми виробу», - говорить учений.

Цей спосіб протилежний широко вживаній техніці фрезерування, коли предмети створюються за допомогою видалення шарів матеріалу. 3D-друк дозволяє створювати форми, які неможливо отримати шляхом відливання або фрезерування. Інженери NASA, американського управління з космічних досліджень, тестують зараз новий ракетний двигун з інжектором, зробленим з двох «надрукованих» елементів. Для створення такого вузла традиційними методами було б потрібно 115 деталей.

Проблеми з точністю

3D-друк - це менше деталей, менше поломок, а також значна економія витратного матеріалу і можливість створювати форми, чого складно досягнути іншим шляхом. Недивно, що новий метод став активно використовуватися в авіаційній промисловості. У новітньому американському винищувачі F-35 приблизно 900 «надрукованих» елементів, а в пасажирському Boeing 787 Dreamliner - близько 30.

Ця техніка чудово підходить для створення дорогих об'єктів з унікальними властивостями, проте абсолютно непридатна для масового виробництва. «Головний недолік 3D-друку - це час, який потрібен на виготовлення предметів», - говорить Хошневіс. Керований автоматом комп'ютер накладає шари матеріалу: чим складніша форма виробу, тим вони повинні бути тоншими, і тоді процес може продовжуватися годинами. Саме цей недолік не дає спокою каліфорнійському ученому. «Як друкувати великі об'єкти, щоб це не тривало нескінченно? Єдиний спосіб - накладати товстіші шари. Проблема в тому, що в цьому випадку страждає якість», - згадує Хошневіс про перші спроби експериментів в цьому напрямку.

Потім відбувся землетрус, який торкнувся Лос-Анджелеса і пошкодив безліч будівель, зокрема будинок Хошневіса. І ученого осінило: заповнюючи тріщини гіпсом, він зрозумів, що необхідні інструменти у нього під рукою. Будівельники сотні років вирівнюють поверхню стін шпателями, тому прийшов час обладнати ними машини. За однією ідеєю прийшла інша: чому не можна просто надрукувати відразу цілий будинок?

Безумство? У своєму виступі на фестивалі «Метаморфози» у варшавському центрі науки «Коперник» Хошневіс пояснював, чому його не зупинив скепсис будівельної галузі: «Зараз вже майже все виробляється автоматами. Для створення одягу, взуття, електронних приладів потрібно все менше участі людини. Практично повністю автоматизоване виробництво автомобілів, адже там потрібна особлива чіткість. Порівняно з автомобілем будівництво будинку здається простим». Тільки раніше нікому не приходило в голову автоматизувати будівництво.

Ірано-американський вчений приступив до здійснення справи усього свого життя: всі аргументи вказували на те, що він має рацію: тобто, що будувати будинки за допомогою 3D-друку цілком реально. «Друк» будівлі площею 200 квадратних метрів повинен займати приблизно добу. Одночасно з економією часу з'являються інші плюси: автоматизація зменшить кількість нещасних випадків в будівельній сфері (тільки в США щороку на будівництвах гинуть близько 10 тисяч чоловік, а 400 тисяч стають каліками). Швидкий процес будівництва означає менші витрати: скорочується термін кредитування, зменшується витрата матеріалів. Метод 3D-друку дозволяє створити нові форми будівель, які були немислимими при використанні традиційних будівельних технологій. Незважаючи на свій суперсучасний характер, він чудово підійде для використання в місцях природних катастроф, наприклад, при відновленні будівель після землетрусів.

Щоб зробити ці мрії реальністю, потрібно «всього лише» подолати технічні складнощі. «Найскладніше друкувати стіни. Найкращий матеріал - це бетон. На жаль, він дуже капризний і агресивний, розпадається на фракції при проходженні через сопло, з ним нічого не можна зробити, якщо він застиг», - розповідає Хошневіс. Учений об'їздив весь світ і відвідав всіх найбільших виробників цементу. Познайомившись з таємницями будівельної хімії, він зміг удосконалити свій «принтер». У нове тисячоліття він увійшов з готовим прототипом свого пристрою, який захопив навіть німців і був представлений в тижневику Der Spiegel. Але потім настала криза, яка особливо сильно позначилася на будівельній галузі. Потік грошей на продовження робіт вичерпався, але Хошневіс не здався, а навпаки вирішив підняти планку. Оскільки поки-що не вдається друкувати будинки на землі, можна почати робити це в космосі - з такою ідеєю вчений звернувся у NASA.

Друк будинків на Марсі

Якщо підходити до освоєння космосу серйозно, врешті-решт, доведеться будувати бази на Місяці і Марсі. При цьому складно уявити собі, що будівельні матеріали доставлятимуться із Землі: транспортування однієї цеглини обійшлося б в тисячі доларів. Краще привезти туди машину, яка «надрукує» об'єкти з доступних на місці матеріалів. Щоб уникнути звинувачень в порожньому фантазуванні, Хошневіс добув трохи місячного грунту, щоб вивчити його будівельний потенціал. Результат вийшов настільки багатообіцяючим, що NASA погодилося почати співпрацю.

Вчений розуміє, що йому, швидше за все, не судиться побачити місячні бази, побудовані за своєю технологією. Але справа, як він запевняє, не в цьому: прагнучи до зірок, легше знайти рішення, які зможуть змінити життя на Землі. Криза закінчується, і Хошневіс йде в новий наступ. Цього разу як підприємець і засновник компанії, яка продаватиме технологію «друку» будинків. Шкодує він лише про те, що не відкрив власний бізнес на 10 років раніше.

По суті, важливий не сам бізнес, а бажання змінити світ. Хошневіс вважає, що кожна людина володіє потенціалом Леонардо да Вінчі, Ейнштейна і Едісона, тільки не вміє цей потенціал використовувати. «Якби гігантські засоби, які витрачаються зараз на розвиток техніки вбивства, йшли на корисні цілі, більшість проблем людства були б давно вирішені, а на Місяці і Марсі квітнуло б життя», - впевнений учений.

Можливо, він мрійник, але не божевільний: за його ідеями стоять конкретні відкриття, проекти, прототипи. І, що ще важливіше, він не самотній. Ідею «друку» будинків розвивають і інші інженери і архітектори, вступивши в боротьбу за те, кому вдасться зробити першу справжню будівлю. Наприклад, голландська компанія DUS Architects вже створила апарат KamerMaker для виготовлення будинків з пластику.

Коли Хошневіс починав свої дослідження, технології тривимірного друку робили свої перші кроки, ними займалися лише академіки або багаті фірми сектору передових технологій. Зараз простий 3D-принтер можна купити за 700 доларів. Звичайно, автомобіль або будинок на ньому поки не зробиш. А навіщо взагалі людям потрібні такі пристрої? Схоже питання про персональні комп'ютери в 1977 році задавав Кен Олсен (Ken Olsen), який був у той час главою крупного комп'ютерного концерну Digital Equipment. У той же рік Стів Джобс і Стів Возняк представили світу Apple II - перший персональний комп'ютер, який досягнув комерційного успіху. Фірми Олсена вже давно немає, персональні комп'ютери змінили світ, а Apple, що запустив цю революцію, став найдорожчою компанією світу.

Теперішні візіонери, як Берок Хошневіс, Ніл Гершенфелд (Neil Gershenfeld), керівник лабораторією Бітів і Атомів в Массачусетському технологічному інституті, або головний редактор культового журналу ентузіастів цифрового світу Кріс Андерсон (Chris Anderson), вважають, що прийшов час надавати людям нові можливості. Особисті комп'ютери та інтернет дали їм доступ до інформації, яку раніше контролювали державні інститути і корпорації, а зараз нові технології виробництва дозволять простим людям керувати матерією.

Йдеться не про повернення до середньовіччя у версії хай-тек, де кожен сам робитиме для себе речі, а про перебудову нашої фантазії. Уяву масового суспільства було сформовано системою масового дешевого виробництва, яке вимагало концентрації капіталу в руках великих корпорацій, а політичної влади - в структурах національних держав. Ця модель підтримувалася інфраструктурою: енергетичною системою, якій потрібні великі джерела енергії, і системою циркуляції інформації, що базується на контролі з боку держави і корпорацій. Продовженням цієї логіки був процес глобалізації.

Ця система працювала, поки здавалося, що інших варіантів не існує. Але криза, що наступила, викликала хвилю незручних запитань. Як відповідь на них з'явилася альтернатива, що показує, що політико-економічна система може бути влаштована інакше і спиратися на демократичнішу децентралізовану модель. Її фундаментом повинні стати отримання енергії з різноманітних і невеликих джерел енергії, мікровиробництва товарів поблизу від ринків збуту, а також децентралізована система обміну знаннями та інформацією.

Звучить як утопія, проте ця утопія реалістична, оскільки її втіленню в життя не заважають жодні технологічні перешкоди. Що ж зупиняє розповсюдження таких ідей, як швидке і дешеве будівництво будинків за методом Хошневіса? З одного боку, опір істеблішменту, що боїться змін, а з іншого - обгрунтовані побоювання несподіваних наслідків застосування нових технологій, адже автоматизація будівництва приведе, наприклад, до скорочення кількості робочих місць. А будівництво - це один з останніх секторів економіки, що дають роботу чоловікам з невисоким рівнем освіти, в яких немає шансів знайти собі місце в інших сферах.

Земля - це не Марс

Очевидно, що успіх промислової революції 2.0 зовсім не зумовлений і у меншій мірі залежить від самих технологій. Насущно необхідні суспільні і культурні інновації, в результаті яких з'являться нові інституційні рішення і норми, що дозволяють скористатися новим потенціалом. Від винаходу парової машини до винаходу ідеї соціальної держави пройшло майже сторіччя, яке рясніло кривавими зіткненнями між прихильниками прогресу, колишнього устрою і тими, кому не підходило ні те, ні інше.

Спираючись на минулий досвід, ми, можливо, зможемо уникнути повторення історії. Не варто, проте, розраховувати, що нові принципи будуть придумані машинами, а архітектура нового суспільства роздрукована на принтері. Земля – це не Марс. І саме цей виклик, що далеко виходить за межі технологічного поля, здається найбільш захоплюючим і гідним прихованого в усіх нас потенціалу Ейнштейнів і Едісонів. Багато таких людей присутні напевно на фестивалі «Метаморфози» в Центрі науки «Коперник» і уважно вслухувалися в слова Хошневіса, надихаючись перспективою експериментів з майбутнім.

Таких місць - «фаблабів», «медіалабів» і «хакерспейсів» - у всьому світі стає все більше. 200 років тому на початку промислової революції так само експериментували з дійсністю утопісти у фаланстерах або послідовники релігії Сен-Сімона. Саме вони будували потім Суецький канал, розвивали залізничні мережі, а їх наступники створювали нові суспільні інститути. Невже ми виявимося дурнішими?

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
ФЭМ плитка надежна и эстетична
 
Тротуарная плитка достаточно востребована в наше время. Ее применяют не только для укладки в общественных местах, но и на частных территориях, в частности, для благоустройства прилегающих к загородным домам дорожек и площадок.
Детальніше>>
» 
Широкие линейки струйных принтеров от Canon
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Струйные принтеры очень популярны сегодня. Они бывают самых различных моделей и от разных производителей. Такие устройства массово сегодня присутствуют в наших домах, офисах, на предприятиях.
Детальніше>>
» 
Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными
 
О конкретных условиях участия о программе можно узнать на сайте компании «Пантеон-Финанс». Необходимо напомнить, что главное требование к желающим, принять участие в программе, - это наличие хоть небольшого опыта работы на Форекс и познаний
Детальніше>>
» 
Intex бассейны разных конструкций
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Отдых на воде – любимое занятие многих, особенно детей. Родители будут меньше беспокоиться, если водоем с их чадами будет постоянно у них на виду, поближе к дому. То есть, очень выгодно завести собственный небольшой бассейн.
Детальніше>>
» 
Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому
Петр ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
Кондиционеры Midea сегодня успешно завоевывают потребительский рынок. Компания-производитель климатической техники специализируется на кондиционерах различного класса, которые выпускает уже на протяжении 40 лет.
Детальніше>>
» 
Получите быстрый допуск СРО на строительные работы
Петро ВИННИК, ПОСТУП плюс
 
С 2008 года, как замена лицензирования строительных работ, действуют саморегулируемые организации. Они обозначают некоммерческие партнерства, которыми управляют сами члены организаций.
Детальніше>>
» 
Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная
Олег МИНЧУК, ПОСТУП плюс
 
Настоящая тяжелая техника необходима при строительстве (ремонте) дорог, зданий. В частности, довольно востребованными при упомянутых работах являются минипогрузчики.
Детальніше>>
» 
Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
Для чего нужен камень в современном жилище? Прежде всего, им оформляют экстерьеры. Отделывают камнем цоколя, используя декоративный материал с колотыми краями или применяют полированную каменную плитку.
Детальніше>>
» 
Афиша Хабаровска, Вам, в помощь!
Алла ШИМИНА, ПОСТУП плюс
 
Жизнь каждого города насыщена всевозможными мероприятиями, о которых, естественно, жители узнают из разного рода объявлений, рекламных проспектов и т.п.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен