Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Будівельний Поступ.    Геополітика у Поступі.    Історія у Поступі.    Наука у Поступі.    Пост-СРСР у Поступі.    Росія у Поступі.    Преміальний П.    Культура у Поступі.    Книжковий Поступ.   
  Top headlines
 
19 жовтня 2013 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

поступ у світі  » 

___________________________________________________________________________

Як відбувається переробка рідкоземельних елементів
Сюзан Доннер (Susanne Donner) Handelsblatt, Німеччина
 
Рідкоземельний матеріалВітрогенератори, смартфони або електромобілі неможливі без високих технологій. Нові технології допомагають отримувати бажаний метал з відходів виробництва і знизити тим самим залежність від Китаю.

Катастрофи, як правило, приносять страждання і розчарування. Але іноді вони активують творчі сили і запускають процеси зміни, як це відбулося в Японії, коли в 2011 році гігантська хвиля спустошила узбережжя.

Цунамі торкнулося і японських заводів компанії Honda. Впродовж багатьох днів виробництво простоювало. Але це була не єдина проблема для автовиробника. Хвиля зруйнувала у всьому регіоні цілі автозаводи. Сотні нових гібридів Honda виявилися похороненими під мулом. Підприємствам було завдано мільйонного збитку. Проте це змусило інженерів задуматися.

В цей же час в п'ять разів зросли ціни на один з найважливіших видів сировини високотехнологічної індустрії, що бурхливо розвивається, – так звані рідкоземельні елементи. Це такі речовини, як неодим, европій, тербій, які використовуються для виготовлення багатьох важливих продуктів – не лише автомобільних акумуляторів, але і смартфонів, вітрогенераторів, динаміків і систем Hi Fi.

Незважаючи на свою незвичайну назву, рідкоземельні елементи є металом з особливими властивостями. Вони змушують лампи світитися, очищають вихлопні гази і надають деталям двигуна магнітні властивості.

Причиною зростання цін є те, що Китай, провідний експортер рідкоземельних елементів, знизив постачання. В результаті з труднощами зіткнулися високотехнологічні підприємства по всьому світу, тому що зростання цін на їхніх ринках є катастрофою.

Це означає, що підприємства повинні навчитися поводитися з матеріалом ефективніше.

Інженери компанії Honda вирішили навчитися повертати рідкоземельні елементи. До них на це ніхто не наважувався в подібному об'ємі. Але експерти знайшли шлях для вирішення питання. І раптом їхні автомобілі, що знаходяться буквально на смітнику, завдяки рідкоземельним елементам в своїх акумуляторах, отримали ціну, рівну в перерахунку практично одному мільйону євро.

Для розвитку цього методу автовиробник почав співпрацю з хімічним концерном Japan Metals&Chemicals у Токіо. Спочатку інженери розібрали акумулятори, відокремили пластикові і металеві деталі і розчинили речовину, що знаходиться всередині, в кислоті. За допомогою електричного методу з цієї рідини можна було виділити 80% рідкоземельних елементів. Раніше це не вдавалося жодному автовиробнику.

Інноваційний порив, який реалізувала компанія Honda, охопив всю високотехнологічну індустрію. На світ з'явилася безліч нових ідей. Такі технологічні концерни, як і Siemens, хімічний концерн BASF, виробник ламп Osram і автовиробник Daimler працюють над методами виділення рідкоземельних елементів у великому масштабі.

Рідкоземельні елементи розвиваються у напрямі замкнутої економіки

Високотехнологічна галузь рідкоземельних елементів розвивається у напрямі замкнутої економіки, в якій сировина кожного разу переробляється і використовується знову.

Близько 15 тисяч тонн рідкоземельних речовин використовуються в Європі після переробки цих продуктів. Такого висновку дійшов Ален Ролла (Alain Rollat), менеджер з технологій компанії Solvay-Rhodia, єдиного європейського виробника бажаних металів з штаб-квартирою в Брюсселі. Підприємство виробляє благородні речовини, виділяючи їх з тисяч тонн руди.

Honda з квітня 2012 року повертає всі гібридні автомобілі і електромобілі, що вийшли з вживання, і переробляє їх з метою отримання цінних речовин. З цього моменту японцям потрібно все менше імпорту в цій сфері з Китаю.

Ціни на 17 різних видів рідкоземельних елементів частково знизилися з 2012 року на 50%. Але експерти говорять про нові можливі труднощі. Потреба в деяких елементах не покриється до 2030 року, сказано у федеральному відомстві з геологічних наук і сировини в Ганновері. У 2008 році підприємства по всьому світу використовували 124 тисяч тон рідкоземельних елементів. В кінці десятиліття ця цифра повинна збільшитися удвічі. Компанія Rhodia говорить про можливий дефіцит тербію і діспрозію для магнітів та ітрію для мікрохвильових приладів і ламп вже в 2014 році, пише сайт gajet-x.ru.

Потенціал для отримання цих елементів величезний. Раніше підприємства переробляли лише один відсоток рідкоземельних елементів, оцінюють експерти Левенського університету в Бельгії.

За оцінками дослідників, за допомогою переробки світова потреба промисловості може бути покрита на 20%. Тим самим знизиться і залежність від Китаю.

Але це не все. Промисловість розглядає дорогі види сировини в своїх продуктах як власність, яку віддають дуже неохоче, говорить Гюнтер Маассен (Gunther Maassen) з німецької компанії з продажу металів Haines&Maassen у Бонні. Але для цього продукти необхідно створювати по-іншому – так, щоб дорогі елементи дійсно можна було зберегти. Цьому якраз вчиться Daimler. У одних лише двигунах електромобілів і гібридів знаходиться один кілограм рідкоземельних елементів у формі магнітів.

Daimler поки не використовував метод переробки, тому що ці елементи досить важкодоступні. «Це не вигідно з економічної точки зору», – говорить Тобіас Елверт (Tobias Elwert), експерт з переробки Технічного університету Білефельда.

В зв'язку з цим Daimler прагне в майбутньому будувати автомобілі з простими двигунами, які можна було б розібрати автоматично. Як цього можна досягти – це питання концерн якраз вирішує в проекті MORE MOtotREcycling. Кожного місяця Daimler направляє електродвигуни, що вийшли з ладу, в університет Ерлангена. Там їх розбирають.

Сильний удар булавою, жорсткі магнітні диски відділяються – їх в двигуні від 20 до 400. Потім наближається сталева колодка. Сила тяжіння між магнітом і колодкою сильніша, ніж між магнітом і двигуном. Таким чином, цінні пластини можуть бути відокремлені протягом декількох секунд.

Як наступний крок дослідники розробляють цілу фабрику, єдиною функцією якої є розбирання старих двигунів. Федеральний уряд підтримує розробку цього методу і надає на ці цілі 5,1 мільйонів євро. Цей метод буде реалізований і готовий для промислового використання максимум через десять років.

З розібраними магнітами до недавнього часу існувала одна проблема. Їх були два типи – на основі неодиму і на основі самарію. Обидва типи зовні не відрізняються один від одного. Але якщо їх змішати, з підсумкового матеріалу вже навряд чи вийде магніт, тому що сила тяжіння у нього дуже мала.

Але і тут, здається, назріває вирішення. Це фізико-механічний спосіб відділення, який кілька місяців тому представив хімік Маркус Тегель (Markus Tegel) з Інституту техніки і прикладного дослідження матеріалів імені Фраунгофера в Дрездені.

Оскільки Тегель ще не запатентував свій винахід, він не розкриває деталі. Але він запевняє, що щогодини тонни різних магнітів таким чином відділяються один від одного. В даний час він веде переговори з різними промисловими партнерами, які хочуть вивести техніку на ринок.

В цьому випадку «чисті» магніти можна буде використовувати безпосередньо в двигунах. Для цього дослідники розмелюють магніт до стану порошку. Під високим тиском він в результаті вкладається в бажану форму і «випікається» при температурі 1000 градусів Цельсія. Таким чином, виникає новий магніт – практично в будь-якій бажаній формі.

Ця тема широко обговорюється не лише такими промисловими гігантами як Siemens або Daimler. Біля третини рідкоземельних елементів опиняються в магнітах, їх використовують в різних сферах – від комп'ютерів, динаміків і електромобілів до електрогенераторів. Усім їм для руху необхідні крупні магніти. Недивно, що Тегель дійшов висновку, що «практично всі підприємства, що мають справу з електромоторами, займаються переробкою».

Креативні французи

Що стосується переробки рідкоземельних елементів, творчий підхід в цьому питанні проявили французи. Протягом останніх декількох років європейським споживачам заборонено викидати енергозберігаючі лампочки разом з побутовими відходами, тому що вони містять отруйну ртуть. Але не зверталась увага на те, що біле напилення на склі теж містить декілька грамів рідкоземельних елементів.

Solvay-Rhodia перетворив лампи, що відслужили свій термін, на джерело сировини і активно інвестує в нову техніку. З 2009 року підприємство вклало в нові методи 15 мільйонів євро. Це може бути того варте: щороку підприємства і споживачі по всьому світу збирають близько 80 тисяч тонн використаних ламп, тим самим отримуючи декілька тонн рідкісних речовин.

При застосуванні старих методів використані лампи виявлялися в свого роду комбайні, де їх подрібнювали і перетворювали на порошок і білу кашку. Після проходження різних фільтрів відсівалося скло і частинки металу. У результаті виходило два міліграми ртуті на лампочку.

Альтернатива використанню рідкоземельних елементів

Раніше промисловість не знала, як же використовувати сировину, що залишилася, в білому розчині. Рідина заливалася цементом і відправлялася в спеціальні сміттєві звалища, де зберігались тисячі тонн рідкоземельних елементів. «Безповоротно, оскільки з цементу ніколи не вдасться щось знов добути», – говорить Фредерік Каренкотт (Frederic Carencotte), бізнес-директор Rhodia. «Ми вже пробували», – відзначає він.

З травня 2012 року французький експерт Rhodia виділив тисячі тонн білого порошку з люмінесцентних і енергозберігаючих ламп. Навіть із США кораблями завозяться відходи, що мають попит. Французам вдається отримати з нього шість видів рідкоземельних елементів, серед яких дорогі европій і тербій. Минулого року вдалося добути близько 500 тонн.

Для Rhodia відходи стають важливим ресурсом. З 2012 року підприємство отримує сотні тонн виробничих відходів від виробників магнітів і залишки від переробки акумуляторів, багаті рідкоземельними елементами. В першу чергу, привабливим французький об'єкт з виробництва рідкоземельних елементів роблять величезні гори сміття промислових країн. Тим часом, менеджери роздумують над створенням нового заводу. «Точно не в Китаї, можливо, в Європі», – говорить Ролла. Інші виробники рідкоземельних елементів, наприклад, американський конкурент Molycorp, хочуть досягнути рівня французької моделі.

Ресурси Землі обмежені. У комп'ютерній галузі і галузі з виробництва стільникових телефонів в середньостроковій перспективі очікуються труднощі в постачанні рідкоземельними металами. При цьому великі запаси знаходяться буквально перед нашими дверима. Urban Mining хоче зробити ці резерви придатними для використання.

Але переробка – це не єдиний шлях рішення сировинної проблеми. Toyota оголосила про плани виробництва електромобілів без використання цих речовин. Японський виробник електроніки Hitachi розробив мотор, що не містить рідкоземельних елементів. Daimler також працює над новою руховою установкою, в якій не будуть використані рідкісні метали.

Але, незважаючи на всі зусилля, уникнути у виробництві 17 елементів в майбутньому не вдасться, відзначає Доріс Шюлер (Doris Schuler), експерт з рідкоземельних елементів з Інституту з питань екології. Їх властивості в багатьох аспектах унікальні. Новий тренд, який спостерігає компанія Maassen, підтверджує цю оцінку. Підприємства хочуть забронювати рідкоземельні елементи, як і золото, в якості «подушки безпеки», тому що в якийсь момент корисні копалини стануть тією цінністю, яку краще не випускати з рук. І тоді всі зрозуміють, що переробка цінних речовин в майбутньому стане неминучою, як сьогодні це відбувається із старим золотом.

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Выращивание и реализация кофе в Гватемале
 
Испано-американская республика Гватемала все время славилась производством фруктов, сахара и шоколада, но основным источником богатства всегда являлось кофе.
Детальніше>>
» 
Большие возможности ресторанного кейтеринга
Алла ШИМИНА, ПОСТУП Плюс
 
Кейтеринг, как услуги по предоставлению питания вне заведений, сегодня активно и успешно развивается в нашей стране.
Детальніше>>
» 
Самолетом из Киева в Оттаву
 
Бизнес-поездки, вояжи на экзотические острова, шопинг-туры или просто посещение родных и близких людей – все мы, время от времени, отправляемся в различные поездки.
Детальніше>>
» 
Турция: отдых летом и... зимой
Юлия ТОПОРИНА, ПОСТУП плюс
 
Бытует мысль, что летом Турция превращается в «духовку», а следовательно переносить их жару по силам не каждому. Действительно, сходя с трапf самолета, создается впечатление, что на вас дует теплый воздух вроде бы из фена, однако за короткий промежуток времени вы адаптируетесь и абсолютно не чувствуете почти 40-градусную жару.
Детальніше>>
» 
Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
Сегодня все больше популярными становятся туристические туры в Африку. Далеко не всем и не всегда подходит сытый отдых под шезлонгом у моря, многие выбирают более адреналинные приключения, в том числе участие в африканском сафари.
Детальніше>>
» 
Исполнительные проститутки Сочи
Ольга ДАХНО, ПОСТУП плюс
 
Никто не хочет постоянно работать, каждому из нас нужна передышка. Хотя бы для того, чтобы вновь набраться сил, перед трудовыми буднями.
Детальніше>>
» 
Одеяла на разные сезоны
Алла ШИМИНА, ПОСТУП плюс
 
Одеялами все мы активно пользуемся в своей повседневной жизни. Они являются необходимыми, когда нужно устроить комфортный сон или просто укрыться в холодную пору, сидя на диване, в кресле.
Детальніше>>
» 
С комфортной подушкой и сновидения приятные
Юлия ТОПОРИНА, ПОСТУП плюс
 
Среди всего разнообразия, представленного на современном рынке подушек, не так то и легко сразу сориентироваться.
Детальніше>>
» 
на Кипр, с удовольствием!
Сергей БРАЙЧЕВСКИЙ, ПОСТУП плюс
 
На Кипре многие мечтают побывать, при желании, можно даже приобрести горящую путевку на остров. Гостеприимная страна всегда предложит туристу много замечательных мест для путешествий, экскурсий, туризма или просто пляжного отдыха.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Як демократизувати економіку США 
  ·  Изготовление автономеров: официально и быстро  
  ·  Качественный ремонт АКПП Mицубиси  
  ·  Детские домики: большие и маленькие 
  ·  Утеплители органические и не только  
  ·  Xbox One – третье поколение консолей от Microsoft.  
  ·  Успешный beauty-бизнес 
  ·  Ритуальные памятники: от гранита до цемента  
  ·  Видео с Евромайдана облетело весь мир  
  ·  Швейцарские часы не подвластны времени 
Погляд
  ·  Коли від краси одні проблеми 
  ·  Роскошные модели в интернет-магазине элитных часов elite-watch 
  ·  Натуральная и безопасная продукция «Хаоган» – для лечения и профилактики  
  ·  Какие изменения ожидают Форекс-рынок после принятия нового законопроекта? 
  ·  Надежные водостоки продлевают жизнь зданиям  
  ·  О полезности жевательной резинки  
  ·  Сигнализация защитит и успокоит 
  ·  Основні етапи зварювання оптоволокна  
  ·  Алкотестеры персональные недорого! 
  ·  Правильно подобранный матрас – гарантия хорошего сна 
Поступ у Львові
  ·  Красива країна: Сім людей, які роблять Львів цікавішим 
  ·  Про Львів розмова з росіянином 
  ·  Вест, щоб ваш сайт був the best 
  ·  Спортинвентарь для детишек: здоровье и развлечения для малышни  
  ·  Якісні газоблоки у Львові 
  ·  Сантехніка у Львові: найрізноманітніших модифікацій та найменувань 
  ·  Ганчір’я та секонд-хенд за помірними цінами 
  ·  Загородное строительство: популярные материалы для возведения стен 
  ·  Cтворення веб-сайтів - основи 
  ·  Створення сайтів і розробка інтернет-магазинів – якість і функціональність передусім  
Поступ з краю
  ·  Вторгнення варварів 
  ·  Бухгалтерские курсы в Киеве: доступно и качественно 
  ·  Як я знімала квартиру в Києві подобово 
  ·  Жалюзи становятся все более популярными  
  ·  Качественная косметика оптом: оптимальный вариант для мелкой торговли  
  ·  Собираемся в тур по Европе 
  ·  Интернет на телефоне от «Киевстар» 
  ·  Салон красоты преображает  
  ·  Ах, эти бабочки, но без крылышек  
  ·  Сочетать галстук-бабочку можно с разной одеждой 
Поступ у світі
  ·  Як відбувається переробка рідкоземельних елементів 
  ·  Выращивание и реализация кофе в Гватемале 
  ·  Большие возможности ресторанного кейтеринга  
  ·  Самолетом из Киева в Оттаву  
  ·  Турция: отдых летом и... зимой 
  ·  Путешествия в Африку – увлекательно и безопасно 
  ·  Исполнительные проститутки Сочи 
  ·  Одеяла на разные сезоны 
  ·  С комфортной подушкой и сновидения приятные 
  ·  на Кипр, с удовольствием! 
Економіка у Поступі
  ·  Срібна економіка: люди похилого віку врятують Європу? 
  ·  Полиэтилен высокого давления делает пакеты более прочными 
  ·  При электронный транзакциях – будьте осторожны! 
  ·  Заказывайте чернила для снпч на www.printer-snpch.com.ua  
  ·  Грамотная диагностика передует качественному ремонту дизеля  
  ·  Оптимальное предложение по станках для снятия фаски серии Q-1245 
  ·  LG F1081ND – стиральная машина надежного качества 
  ·  Пластиковые окна – вне конкуренции! 
  ·  Полуприцепы для самых разных перевозок 
  ·  Спокойствие на валютном рынке прогнозирует Арбузов  
Будівельний Поступ
  ·  Ера автоматичного будівництва 
  ·  ФЭМ плитка надежна и эстетична  
  ·  Широкие линейки струйных принтеров от Canon 
  ·  Проект «Школа управляющих» поможет стать успешными  
  ·  Intex бассейны разных конструкций  
  ·  Уникальные сплит-системы Midea доступны каждому  
  ·  Получите быстрый допуск СРО на строительные работы  
  ·  Минипогрузчик – спецтехника многофункциональная и универсальная 
  ·  Декоративный камень сгодится и в интерьере, и в экстерьере 
  ·  Афиша Хабаровска, Вам, в помощь! 
Геополітика у Поступі
  ·  Чому Захід задоволений переобранням Ільхама Алієва 
  ·  Железобетонные плиты – материал универсальный  
  ·  Автономера обычные, именные и даже сувенирные! 
  ·  Швейцарские часы стали более доступными  
  ·  Автоматизация учетов: особенности применения в магазинах и торговых сетях 
  ·  Волшебная сила гидромассажных боксов  
  ·  Китайские iPhone во многом лучше оригинала  
  ·  Якісний та недорогий друк флаєрів  
  ·  BlackBerry готує смартфони з 8-ядерними 64-бітними чіпами 
  ·  Приморье, как Лукоморье – сказочный край 
Історія у Поступі
  ·  Привид Гітлера все ще бродить по землі... 
  ·  С металлоискателем на охоту! 
  ·  Превращаем комплексы в достоинства 
  ·  Починить велосипед можно в веломастерской 
  ·  Холодильные прилавки: конструктивные и функциональные особенности 
  ·  Что нужно знать об автокредите?  
  ·  Холодильные камеры для шоковой заморозки: особенности, виды, преимущества 
  ·  Собрать компьютер как конструктор 
  ·  Киевская погода интересует миллионы 
  ·  Эксклюзивные шахматы для души, или как солидный подарок  
Наука у Поступі
  ·  Холодніше ніж лід 
  ·  Великие люди планеты на сайте Persones.ru 
  ·  Машинка – классическая игрушка для мальчика 
  ·  Какую смазку используют в порно? 
  ·  Roomba 790 – это робот-пылесос 
  ·  Контакт центры – выгодная и надежная связь с клиентами 
  ·  О нашей коже позаботиться «Созвездие Красоты» 
  ·  Епіляція: позбавляємося зайвого волосся за допомогою професійних методів 
  ·  Вода «Аляска» - от родника к столу  
  ·  С ОСАГО на дороге, несомненно, спокойнее 
Пост-СРСР у Поступі
  ·  Чому Мінськ і Київ раптово подружилися? 
  ·  Секс с проститутками 
  ·  «Пантеон Финанс» о перспективах обучения в «Школе управляющих»  
  ·  Люстры-свечи, люстры LED и более привычные  
  ·  Комфортная мебель любого стиля  
  ·  Одеяла в ассортименте: от верблюжего до акрилового  
  ·  Спортивное питание индивидуально для каждого 
  ·  От отдыха в Крыму дети будут в восторге 
  ·  Актриса Меріл Стріп розкритикувала Волта Діснея за сексизм 
  ·  Контейнерные перевозки грузов из Москвы 
Росія у Поступі
  ·  Росія і Латинська Америка: ностальгічні відносини 
  ·  Каковы преимущества инвестирования в ПАММ фонды от «Пантеон-Финанс»  
  ·  Профессиональный таможенный брокер в Москве: услуга востребованная  
  ·  Визитки бывают разные… 
  ·  Современные игровые автоматы: можно ли предугадать выигрыш? 
  ·  Иметь квартиру в Сочи и выгодно и престижно  
  ·  Epson L200 – настоящая мини фабрика печати  
  ·  Туры из Краснодара: доверяем профессионалам 
  ·  Хороший блендер, почти как кухонный комбайн  
  ·  Стиль милитари от военторга ''Арсенал'' 
Преміальний П
  ·  «Доброго дня, Вам присудили Нобелівську премію» 
  ·  Интернет казино на реальные деньги ru-casino.info: как играть в игровые автоматы? 
  ·  Насосы циркуляционные высокого качества  
  ·  Маршрутизаторы - незаменимая вещь в офисе и дома 
  ·  Лучшие песни на музыкальном портале Musicola.net 
  ·  Воздушные шарики украсят любой праздник  
  ·  Идет охота под водой… 
  ·  Чувственные проститутки Сочи 
  ·  Песочница – увлекательное место для ребенка 
Культура у Поступі
  ·  Симфонія про Голодомор 
  ·  Метросексуальность и мужская косметика 
  ·  Уборка – удел робота-пылесоса  
  ·  Оценка земельных участков разного назначения  
  ·  Магазин модных платьев предлагает модели на любой вкус 
  ·  Женское белье на все случаи жизни 
  ·  Современная бижутерия прекрасна и доступна  
  ·  Мультяшні персонажі в іграх онлайн  
Книжковий Поступ
  ·  Не читайте книг і помрете щасливими 
  ·  Оформление в багет картин и других элементов интерьера: какие нюансы стоит учесть 
  ·  Пакеры инъекционные любых размеров  
  ·  Оформление справки счета на авто: некоторые нюансы 
  ·  Доска позора и Страница почета Краснодара  
  ·  Керамогранит Эстима надежен и эстетичен