Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Авто-Поступ.    Проблема у Поступі.    Геополітика у Поступі.    Історичний Поступ.    Міжкультурний Поступ.    Тема Поступу.    Економіка.    Демографічний.    Соціальний Поступ.    Політичний Поступ.   
  Top headlines
 
5 квітня 2014 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:45 10-11-2016 -   Кількість кримінальних правопорушень на Львівщині зросла на 16%  
  15:44 10-11-2016 -   У Львові за допомогою гіпнозу пограбували жінку  
  15:44 10-11-2016 -   У "Львівській політехніці" студентам пропонують роботу  
  15:44 10-11-2016 -   У Бориславі раніше судимий поранив двох чоловіків з травматичної зброї  
  15:43 10-11-2016 -   На Стрийщині івано-франківець обікрав три церкви  
Україна
  24:20 08-05-2015 -   Вагітну 14-річну дівчинку міліція привезла в гінекологію  
  24:3 08-05-2015 -   Житомирські оперативники розкрили вбивство, замасковане під пожежу  
  23:59 08-05-2015 -   На Полтавщині ревнощі чоловіка ледь не забрала життя жінки  
  23:54 08-05-2015 -   Заарештована спільниця підозрюваних у вбивстві київських міліціонерів  
  19:49 27-01-2008 -   A president calls Party of regions to halt speculations on the theme of NATO  
Світ
  19:55 27-01-2008 -   Italian premier Romano Prodi submitted resignation  
  19:54 27-01-2008 -   Brazil authority will inculcate severe approvals for the barbarian felling of Amazonkа's jungles  
  19:52 27-01-2008 -   In China found a skull to which 100 thousand years  
  19:51 27-01-2008 -   The Italian designer Valentino said goodbye to the world of fashion  
  19:51 27-01-2008 -   On the railway station of Berlin the exhibition of memory of victims of Golokostu was opened  

Новини від RedTram
Рекомендуємо:  ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Історичний Поступ  » 

___________________________________________________________________________

Як Сталін відвоював Крим
Флоріан Штарк, (Die Welt, Німеччина)
 
КримТінь Сталіна над Кримом: навесні 1944 року Червона армія розпочала операцію зі звільнення півострова, зокрема, майбутнього «міста-героя Севастополя. Щоб перешкодити їй, Гітлер пожертвував цілою армією.

Дії російського президента Володимира Путіна щодо приєднання Криму нагадують дії Йосипа Сталіна в роки Другої світової війни. У 1941-1942 роках Червона армія протягом восьми з гаком місяців виконувала наказ свого головнокомандуючого і билася на руїнах фортеці Севастополь до останньої краплі крові. З пістолетом в руках сталінський комісар Лев Мехліс гнав своїх бійців в пекло німецької оборони, в якому десятки тисяч з них загинули. Ця спроба за будь-яку ціну утримати майбутній «місто-герой» коштувала Червоної армії близько півмільйона вояків. 70 років тому, навесні 1944 року, становище на фронті змінилося в протилежну сторону. У радянській Ставки Верховного Головнокомандуючого було 470 тисяч солдатів, які тепер повинні були остаточно вигнати з Криму сили Вермахту разом з їх румунськими союзниками. Тепер вже Гітлер змушений був налаштовувати свої війська на оборону Севастополя.

Те, що в цей момент німецькі війська все ще перебували на самому краю Східного фронту, було пов'язано не в останню чергу з катастрофою під Сталінградом. При відступі з Кавказу Гітлер наказав влаштувати плацдарм на Таманському півострові, на східному березі Керченської протоки. Цей плацдарм в майбутньому мав стати «трампліном» для кидка до нафтових родовищ на Чорному морі.

В ході великого відступу після поразки у Курській битві німецькі і румунські війська утримувалися в гирлі Кубані аж до вересня 1943 року. Потім Гітлер все ж «зійшов» до того, щоб віддати наказ залишити ці позиції, тому що, спостерігаючи загальний відступ Групи армій «Південь», усвідомив, що утримувати цей «далекий форпост» більше не мало сенсу.

Сумнівні політичні причини

Таким чином, вийшло, що через Керченську протоку на півострів Крим вдалося перевезти близько 280 тисяч солдатів і цивільних осіб, Оскільки наказ до відступу, як не дивно, був відданий вчасно, солдати Вермахту змогли врятувати навіть важку техніку, що їм (з урахуванням звичайних наказів фюрера у що б то не стало утримувати позиції) вдавалося досить рідко.

Однак на цьому стратегічний розум Гітлера вичерпався, тому що наступний його наказ на адресу 17-ї армії передбачав утримання будь-якою ціною позицій на півострові. Свою вимогу диктатор обґрунтував, у першу чергу, політичними причинами. Зокрема, присутність німецьких військ повинно було стати сигналом для зберігала нейтралітет, але коливалася Туреччини, що тій треба було приєднатися до Румунії і Болгарії і підтримати Німеччину. Це, однак, не мало нічого загального з реальністю, тому що, приміром, румунська «кондукетор» Іон Антонеску неодноразово виступав проти принесення своїх військ в жертву Берліну.

Керівництво Південно-Східного фронту також постійно просив Гітлера віддати наказ до відступу 17-ї армії, поки у тієї ще залишалася така можливість. Її участь у бойових діях на інших ділянках фронту було б набагато більш доцільним, ніж її знищення в боях за «відірвані» від своїх основних сил позицію. Але Гітлер відмовлявся розуміти, що Червона армія остаточно «відрізала» сили Вермахту на півострові і, по суті, істотно пересунула лінію фронту на захід. Замість того, щоб відправити в Крим обіцяне підкріплення, диктатор 30 березня замінив командувача Групою армій А, одного з своїх кращих генералів Евальда фон Кляйста (Ewald von Kleist) на Фердинанда Шернера (Eduard Schorner), який, в першу чергу, вирізнявся своїми радикальними націонал-соціалістичними переконаннями.

Брак своїх стратегічних знань Шернер проявив вже на початку квітня, коли після відвідин «фортеці Крим» у доповіді фюреру стверджував, що «утримання Криму гарантовано на тривалий час». Проте всього через кілька днів радянські війська прорвали оборону німецьких і румунських сил, останні залишки яких в знемозі все ж зуміли сховатися у севастопольській фортеці.

Севастополь як символ

78 тисяч німецьких і 46 тисяч румунських солдатів - правда, лише відносно невелика частина з них представляла бойові підрозділи - налаштовувалися на безглузду оборону. Через відсутність танків їх єдиним засобом у боротьбі проти значно перевершувала її за силою Червоної армії були зенітні гармати.

Шернер і командувач 17-ї армією Ервін Йенекке (Erwin Jaenecke) негайно стали готуватися до відведення військ на територію Румунії. До травня Люфтваффе і ВМС змогли евакуювати близько ста тисяч осіб (співробітників штабу і тилового забезпечення). На вимогу Антонеску були евакуйовані також і румунські війська. Але наспіх зібрані залишки бойових підрозділів, у відповідності з наказом Гітлера, залишилися на позиціях в Криму. Йенекке був замінений на іншого генерала і пізніше відданий під суд.

5 травня Червона армія почала штурм Севастополя. 9 травня Гітлер, нарешті, прислухався до закликів Шернера і погодився на відступ. ВМС вдалося вивезти ще близько 30 тисяч осіб у Румунію. Проте в цьому хаосі близько 10 тисяч солдатів загинули і ще 12 тисяч потрапили в полон, а вся німецька техніка потрапила до рук Червоної армії.

Коли Вермахт на початку липня 1942 року захопив Севастополь, Третій рейх перебував на вершині своєї могутності. Переможець Еріх фон Манштейн (Erich von Manstein) був проведений Гітлером в фельдмаршалом. Після зворотного завоювання міста Червоною армією в травні 1944 року 126 радянських солдат отримали звання «Героя Радянського Союзу». У цьому полягало символічне значення Криму. Однак реальність виявилася куди більш прозаїчнішою, тому що війна була ще далеко не закінчена. До повної перемоги Радянського Союзу залишався ще цілий рік.


Оригінал публікації: Zweiter Weltkrieg: Wie Stalins die Rote Armee Krim eroberte

Обговорити в форумі

Новини KІНO і Робота та Кар'єра
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...» 
Планшетом ребенок может пользоваться уже с трех лет
 
Портативные компьютеры, планшетники сегодня, что называется, в тренде. Есть они у многих взрослых, значит, должны быть и у детей. Ведь это так красочно, интересно, можно смотреть разные картинки, играть в игры, слушать музыку и т.д.
Детальніше>>
» 
Паровая швабра: особенности эксплуатации
 
Паровая швабра, не так давно появилась на рынке бытовой техники, но сразу же завоевала популярность. В чем же секрет ее успеха, и в каких случаях она становится незаменимым помощником отчаянных домохозяек? Об этом в нашей статье.
Детальніше>>
» 
Автоматические гаражные ворота не чета распашным
 
Автоматические секционные ворота являются отличным решением для гаражей. Они позволяют не только защищать гараж от нежелательного проникновения, но и сохраняют тепло в помещении.
Детальніше>>
» 
Аудит. Бухгалтерия. Аутсорсинг
 
Независимая аудиторская компания «Аудит. Бухгалтерия. Аутсорсинг» обеспечивает качественные услуги по сопровождению бизнеса, в частности, ведению бухгалтерского, налогового учетов, аудиту, регистрации и ликвидации предприятий.
Детальніше>>
» 
Ищем работу, партнера по бизнесу
 
В Интернете много всевозможных сайтов для общения, знакомств, поиска друзей и работы.
Детальніше>>
» 
Пенополистирол надежнее обычного пенопласта
 
В магазине строительных материалов Evtek мастера всегда найдут все необходимое для профилактического ремонта или капитального строительства. Всевозможные стройматериалы, смеси и краски, инструменты и отделочные материалы и т.п.
Детальніше>>
» 
Хлебопечки и не только на MagaZilla
 
На крупнейшем онлайн каталоге MagaZilla многие пользователи Интернета успешно ищут подходящую для себя бытовую технику или потребительскую электронику, а также компьютеры и прочие необходимые в современной жизни вещи.
Детальніше>>
» 
Манор уберется у Вас дома
 
В больших городах многие люди живут в просторных квартирах, либо загородных домах, коттеджах с большой площадью. Одновременно много работают, от чего не имеют времени (да и желания) убираться в собственных «хоромах».
Детальніше>>
» 
«Пани Аптека» заботится о здоровье нации
 
«Пани Аптека» является крупной, динамично развивающейся аптечной сетью. Компания работает, преимущественно, в формате фарм-маркетов.
Детальніше>>
Content of Postup+
Перша сторінка
  ·  Ведмідь дає відсіч 
  ·  Арендовать микроавтобус в Киеве можно на любой день недели  
  ·  Комфортабельное жилье в «Ривьере» Николаева  
  ·  Любые автозапчасти: быстро и недорого  
  ·  Заказывайте экономически выгодные грузовые чартеры  
  ·  Витражи сегодня в моде! 
  ·  Настоящий эффект сайту принесет раскрутка от seooki 
  ·  Большой выбор углеродных материалов и графита  
  ·  Флешки оптом, можно с логотипом  
  ·  Аренда автомобиля с водителем в Киеве от VIP Mercedes taxi 
Погляд
  ·  Що потрібно знати про новий судовий розгляд між фірмами Apple і Samsung 
  ·  Аксессуары gopro от компании Chako 
  ·  Интересные постеры и репродукции для стильных интерьеров от Artwall.ru  
  ·  Главный актив надежного банка – его успешные клиенты 
  ·  Оригинальные аксессуары для гаджетов Apple 
  ·  О наружной рекламе позаботятся в «БВК принт» 
  ·  Кулеры для видеокарт на qub.com.ua 
  ·  Важней всего на празднике – шарики!? 
  ·  В Виннице принято знакомиться онлайн  
  ·  Бронедвери Власт гарантируют безопасность  
Поступ у Львові
  ·  Росія-Україна: інша війна 
  ·  Західна консалтингова група: заснування, становлення і діяльність 
  ·  „ВебМісто” розробляє зручні сайти  
  ·  Натуральную косметику Himalaya Herbals невозможно не полюбить  
  ·  Купить мясорубку можно в магазине Коробок 
  ·  Эффективные внешние жалюзи от компании MANEZH  
  ·  Элитная сантехника и надежная и красивая  
  ·  «Ваше здоровье» онлайн  
  ·  Медтехника онлайн: от ходунков до электрогрелки  
  ·  Элитная сантехника со складов в Одессе 
Поступ з краю
  ·  Мадуро закликає до діалогу 
  ·  Как максимально быстро восстановиться после эндопротезирования тазобедренного сустава 
  ·  Створення сайтів в Ужгороді зі студією «ВебМісто»: швидко, професійно, доступно 
  ·  Бренд «Оксана Муха»: етапи становлення 
  ·  Интернет-магазин «Салон Люстр»: широкий ассортимент качественной осветительной продукции  
  ·  «Патрон Сервис» обеспечит качественными расходными материалами по доступной цене 
  ·  Компания «САТ» - транспортные услуги по грузоперевозке 
  ·  Японская кухня от ресторана ресторана Суши Аниме 
  ·  Ремонт дизельного двигателя доверяйте только специалистам  
  ·  Проекты домов разных стилей  
Поступ у світі
  ·  Проблема Туреччини - не Ердоган, а відсутність альтернативи 
  ·  «Старый город» - это тротуарная плитка современности  
  ·  Государственные лотереи на любой вкус и цвет  
  ·  «Лига-Нова» предлагает качественную мебель на любой вкус 
  ·  Перелік товарів eBay в Росії розшириться 
  ·  «Промкабель Электрика» предлагает тысячи наименований кабельно-проводниковой, электротехнической и светотехнической продукции 
  ·  Визовая поддержка вашего желания путешествовать  
  ·  Ящики и вазоны для цветочного великолепия 
  ·  Кредити онлайн – сучасна фішка фінансових відносин 
  ·  Курение без вреда со smol.net.ua 
Авто-Поступ
  ·  Тріумф Renault в бюджетному сегменті... на шкоду всім іншим 
  ·  Вернутся в детство с надувным батутом  
  ·  Аптека 24 – помощник от всех бед 
  ·  Если сантехника, то в БТмаркете… 
  ·  Экип Спорт – эксперт в спортивном мире 
  ·  Технические системы безопасности от Bezpeka-Shop  
  ·  Приобрести квартиру в Ялте поможет Inter-Time  
  ·  Online-okna – уникальный веб-ресурс 
  ·  Мужчина без хороших туфель – полумуж!?  
  ·  Незалежна експертна оцінка: оперативно і об'єктивно 
Проблема у Поступі
  ·  Як відновити енергетичну безпеку після Криму 
  ·  В бюро переводов TaTcenter гарантируют высокий результат  
  ·  Интернет магазин «Автостудия»: покупать автотовары онлайн выгодно и удобно 
  ·  «Аврора Консалтинг»: помощь в регистрации оффшоров и оптимизации налогообложения 
  ·  Правильное питание для спортсмена – главное  
  ·  Рольставни: основные преимущества 
  ·  У віртуальному казино виграші цілком реальні  
  ·  Женственные проститутки Москвы 
  ·  Проститутки Питера сделают ваш отдых неповторимым 
  ·  Проститутки Киева поделятся своими секретами, как вскружить мужчине голову в постели 
Геополітика у Поступі
  ·  Обама, Франциск і трикутник Ватикан-Росія-Китай 
  ·  Планшеты в изобилии в Днепропетровске  
  ·  Надежная кровля из битумной черепицы  
  ·  Оформляйте загранпаспорт с mypassport.kiev.ua  
  ·  Проститутки Краснодара к Вашим услугам 
  ·  И самолеты летают, и вертолеты кружат…  
  ·  Надежные ричтраки различных модификаций  
  ·  Детские коляски: от трости до трансформера 
  ·  Цепные конвейеры универсальнее ленточных 
  ·  Черный лом бывает разных классов и видов 
Історичний Поступ
  ·  Як Сталін відвоював Крим 
  ·  Планшетом ребенок может пользоваться уже с трех лет 
  ·  Паровая швабра: особенности эксплуатации 
  ·  Автоматические гаражные ворота не чета распашным 
  ·  Аудит. Бухгалтерия. Аутсорсинг 
  ·  Ищем работу, партнера по бизнесу  
  ·  Пенополистирол надежнее обычного пенопласта  
  ·  Хлебопечки и не только на MagaZilla 
  ·  Манор уберется у Вас дома 
  ·  «Пани Аптека» заботится о здоровье нации 
Міжкультурний Поступ
  ·  Не варто плутати неприйняття ісламу з расизмом 
  ·  Продукция от Дверного Дома – визитная карточка вашего жилья 
  ·  4man – покупки для настоящих мужчин 
  ·  Homehotel, чтобы чувствовать себя в Киеве, как дома 
  ·  «Фермер» поможет навести лад на дачном участке 
  ·  Лучшие окна от Лінії Вікон» 
  ·  Gadgetguard или где купить «одежку» для гаджета 
  ·  Yakaboo.ua: главные преимущества сервиса 
  ·  «Технопрестиж» сделает вашу жизнь чище и комфортнее 
  ·  Становление христианства на Руси 
Тема Поступу
  ·  «Годинник», що визначили справжній вік Місяця 
  ·  Лучшие аккумуляторы для вашего авто 
  ·  Трубы Rehau – надежная технология  
  ·  Весільний фотограф: як віднайти хорошого фахівця 
  ·  Сверла: классификация, правила техники безопасности, полезные рекомендации 
  ·  Единый контакт центр – это надежный колл-центр  
  ·  Створення інтернет-магазинів: професійно і швидко 
  ·  Запчасти оригинальные к бытовой технике 
  ·  Океан Подарков – только положительные эмоции  
  ·  Eukanuba: секреты уникальных кормов для животных 
Економіка
  ·  Кон'юнктура на світовому ринку - два різних темпи 
  ·  Почему важна поисковая оптимизация в продвижении сайта  
  ·  Надежные запчасти для грузовиков, автобусов и не только 
  ·  ВУСО – надежный автостраховщик 
  ·  УФ лампы для маникюра: особенности распространенных типов 
  ·  Стройматериалы от «КВС-Центр» - ваш правильный выбор 
  ·  Кваліфіковані юридичні консультації від Exclusive Consult Group Ltd 
  ·  Нужны наушники – загляните в Портатив 
  ·  Все киевские индивидуалки и проститутки на одном портале 
  ·  Горячие проститутки Сочи всегда готовы к соитию 
Демографічний
  ·  60% японських земель виявляться безлюдними до 2050 року? 
  ·  Спутниковое телевидении от Сardsharing-Server.ru: наслаждаемся идеальным изображением и качественным звуком 
  ·  Gomel-sat.net позволит просматривать телепередачи в идеальном качестве 
  ·  Кондиционеры mitsubishi electric на Климат Маркет  
  ·  Итальянские спальни Донарикка – уютное предложение от «DONNA RICCA» 
  ·  Шторки для ванн от «СантехМира»  
  ·  Электрошокер – надежное и доступное средство самозащиты 
  ·  Кирпич в Одессе: популярные виды и их характеристики 
  ·  Что будет с рынком грузового вагоностроения? 
  ·  В Эмираты – на отдых! 
Соціальний Поступ
  ·  Веселковий прапор над Британією 
  ·  Тематические статьи как метод SEO-оптимизации сайтов 
  ·  Временный ввоз: главные условия для товаров и транспортных средств коммерческого назначения  
  ·  Интернет-магазины пользуются все большим спросом  
  ·  Автокрісла для малечі різного віку 
  ·  Деревянный забор – это натурально, надежно и красиво  
  ·  Тренажерный зал – хорошая идея для собственного бизнеса 
  ·  Современный велотренажер: какой он? 
  ·  Серверы hp proliant dl подойдут самым разным предприятиям 
  ·  Напольный ковер – удачный элемент интерьера 
Політичний Поступ
  ·  бразилія 50 років після військового перевороту 
  ·  Бетононасосы: особенности стационарных и автомобильных моделей 
  ·  Дитяче взуття: як не помилитися у виборі? 
  ·  Деревянный дом – это модная эко-тенденция  
  ·  Спеціалісти фірми Юркомплекс пропонують широкий спектр юридичних і бухгалтерських послуг 
  ·  Сервисное обслуживание кондиционеров: особенности основных направлений 
  ·  Банкетный зал для свадьбы: чем руководствоваться при выборе?  
  ·  Дом из газобетона – экологический чистый, недорогой, теплый 
  ·  Покупка женской сумки: как определиться с выбором? 
  ·  Проститутки Москвы ждут активных молодых людей